Σπορ

Ευκλής Καλαμάτας: “Πρωταθλητής για 2η συνεχόμενη χρονιά ο έμπειρος ποδηλάτης Κεφάλας Αριστόδημος, στην ατομική χρονομέτρηση στο Τοπικό Πρωτάθλημα Πελοποννήσου – Δυτικής Ελλάδας”

Ολοκληρώθηκε το προηγούμενο Σάββατο 12 Ιουνίου ο αγώνας Ατομικής Χρονομέτρησης στο Τοπικό πρωτάθλημα Πελοποννήσου – Δυτικής Ελλάδας που διεξήχθη στη Μεγαλόπολη.
Το τμήμα αγωνιστικής ποδηλασίας του συλλόγου μας εκπροσωπήθηκε επάξια από δυο αθλητές του Ευκλή, τον Κεφάλα και τον Σταμάτη, πιο συγκεκριμένα:
Πρωταθλητής στην κατηγορία Μάστερ Α΄ αναδείχθηκε ο αθλητής του Ευκλή Κεφάλας Αριστόδημος, στην κατηγορία Μάστερ Α΄ με χρόνο 34:08:23.
Εκτός από μία πρώτη θέση η ομάδα μας ευτύχησε να δει στο βάθρο και τον Σταμάτη Παντελεήμων ο οποίος τερμάτισε 3ος στην κατηγορία Μάστερ Β΄ με χρόνο 33:37:42.
Και για τους 2 αθλητές του Ευκλή οι επιδόσεις τους στο συγκεκριμένο αγώνισμα ήταν οι καλύτερες από κάθε άλλη χρονιά.
Συγχαρητήρια σε όλους τους συμμετέχοντες!

Ευχαριστούμε τους χορηγούς του τμήματος αγωνιστικής ποδλασίας του συλλόγου μας!