H ανάλυση της έννοιας… διαχείριση από τον προπονητή του Εργοτέλη!

Ο Νίκος Μπαδήμας, στη Μεσσήνη

Στεναχωρημένος κυρίως απ’ τις ευκαιρίες που δεν μετουσιώθηκαν σε γκολ, εμφανίστηκε σε δηλώσεις του ο προπονητής του Εργοτέλη, Νίκος Μπαδήμας μετά το τέλος της ήττας με 2-0 από την Καλαμάτα. Όπου βέβαια μας ανάλυσε την ένοια… διαχείριση σε όλες τις εκφάνσεις της.

Αναλυτικά :

«Ήταν το τρίτο παιχνίδι μέσα σε μια εβδομάδα και αυτό μας δημιουργούσε έναν προβληματισμό όσον αφορά την διαχείριση της κούρασης. Προσπαθήσαμε να φρεσκάρουμε λίγο την ομάδα, κάτι που νομίζω μας βγήκε στο πρώτο ημίχρονο καθώς είχαμε την πρωτοβουλία των κινήσεων και δημιουργήσαμε τρεις μεγάλες φάσεις.

Όμως έτσι είναι το ποδόσφαιρο, όταν χάνεις τα γκολ κάποια στιγμή το πληρώνεις και εμείς το πληρώσαμε στην χειρότερη στιγμή, στις καθυστερήσεις δηλαδή. Από εκεί και πέρα, στην επανάληψη η Καλαμάτα διαχειρίστηκε έξυπνα το παιχνίδι, εμείς δεν βρήκαμε λύσεις, δεν είχαμε γρήγορη κυκλοφορία παρόλα αυτά καταφέραμε να δημιουργήσουμε τρεις μεγάλες ευκαιρίες όπου βρήκαμε απέναντι μας τον αντίπαλο τερματοφύλακα που έκανε εξαιρετική εμφάνιση σήμερα. Θεωρώ ότι το γκολ στο τέλος του ημιχρόνου ήταν και η φάση που έκρινε την αναμέτρηση».