Γ΄ Εθνική

Η Εράνη δεν τα κατάφερε με τον Πανελευσινιακό… (pic)

Η Εράνη Φιλιατρών και ο Πανελευσινιακός ήταν ισόπαλοι με 1-1, με τους γηπεδούχους να ανεβαίνουν στους δύο πόντους, ενώ οι φιλοξενούμενοι πήγαν στους τέσσερις πόντους.

Σ’ ένα παιχνίδι πραγματική γιορτή για την Τριφυλία που έδειξε πως δίψα για ποδόσφαιρο, η Εράνη αναδείχθηκε ισόπαλη με σκορ 1-1 απέναντι στο ισχυρό συγκρότημα της Ελευσίνας.

Σε ένα κατάμεστο γήπεδο με τον κόσμο να την ωθεί στην επικράτηση, οι “πράσινοι” παρότι έμειναν πίσω στο σκορ, βρήκαν τα ψυχικά αποθέματα να φέρουν το ματς στα ίσια και να πάρουν το ελάχιστο που δικαιούνταν βάσει της συνολικής της απόδοσης.

Ο Πανελευσινιακός προηγήθηκε με γκολ του Μπρούνο στο 59′ λεπτό. Η Εράνη Φιλιατρών ισοφάρισε σε 1-1 με αυτογκόλ στο 76′ λεπτό.

Οι δυο ομάδες είχαν από ένα δοκάρι. Η Εράνη στο 25΄με τον Ηλιόπουλο (η μπάλα βρήκε το οριζόντιο δοκάρι) και οι φιλοξενούμενοι στις καθυστερήσεις με τον Μακρίδη και τον τερματοφύλακα Νεόφυτο Σαββίδη να διώχνει πριν η μπάλα περάσει τη γραμμή.

Εράνη Φιλιατρών: Σαββίδης, Καπλάνης, Μπινιώρης, Σάμπσον, Πέππας, Αναστασόπουλος (83’ Γκεβόρι), Δημητρίου (68’Γκελκέρια), Μπάρκας (88’ Μπουρδέκας), Κωνσταντόπουλος (88’ Κόλλιας), Ηλιόπουλος, Στραβάκος .

Πανελευσινιακός: Μουζάκης, Αλεξίου, Μηλιώτης, Συριόπουλος, Οικονομόπουλος, Τσιάβος (60’ Μάκος), Μπρούνο (80’ Σάνι), Κουκοβίνης, Καμπεράι (80’ Φωτόπουλος), Μακρίδης, Ερέρα (85’ Ντακουνάκης).