Πάμισος

Η “άλωση” της Λέρνας με 1-2 από τον Πάμισο!

Η “άλωση” της Λέρνας  με 1-2 από τον Πάμισο!

Αναμφισβήτητα καλύτερος ο Πάμισος εξίσου απέναντι σε μια καλή ομάδα την Ένωση Λέρνας που στο προηγούμενο παιχνίδι της στην Τρίπολη ήρθε ισοπαλία 1-1 με τον Παναρκαδικό!

Δυνατά ξεκίνησε το παιχνίδι ο Πάμισος και στο δεύτερο λεπτό προηγήθηκε με σουτ του Alvin 0-1 .

Ο σύλλογος της Μεσσηνίας ήταν καλύτερος, όμως  στο 40 από μια αδράνεια της άμυνάς του, η Λέρνα ισοφάρισε σε 1-1 .

Στο δεύτερο ημίχρονο συνέχισε να είναι καλύτερος ο Πάμισοςκαι πέτυχε ένα όμορφο γκολ με τον Βλάχο μετά από… κομφούζιο  και φοβερή ενέργεια  του karvalio πέρασε όποιον βρήκε μπροστά του έκανε ωραία πασά στο Βλάχο και ο μικρός με δυνατό σου έκανε 1-2!

Όλοι έδωσαν τον καλύτερο εαυτό τους ο χρόνος κυλά  πλέον υπέρ του παμίσου, που  παιχνίδι με παιχνίδι  θα γίνεται (λογικά πια)  καλύτερος!

Κάτω από τα γκολπόστ κάθισε ο Μπεσσής έχοντας δεξιά στην άμυνα τον Σωτ. Δημητρακόπουλο και αριστερά τον Σαραντόπουλο. Κεντρικό αμυντικό δίδυμο ήταν οι Δοδοντσάκης και Μπριλάκης. Στο κέντρο οι Ντεμόλ, Μωράκης με περισσότερο αμυντικά καθήκοντα και ο Οδ. Δημητρακόπουλος και στην κορυφή της επίθεσης ο Καρβάλιο με στηρίγματα τους τους Σέγκμπια και Νινιό.

Ενωση Λέρνας : Κατσαούνη- Κρεμύδα, Σελλή, Κάπλατζη, Καϊάφα- Αρσενίδη, Φλεβάρη, Τριανταφύλλου- Ταραντίλη, Παπουτσή, Σαλταπίδα.

Στον πάγκο ήταν οι Μούγιος, Κασκαμπάς, Παπαγιάννης, Κόφι, Φουντάς, Κλειούφης, Παπαγεωργόπουλος, Λέρμας, Αχμετ.

ΠΑΜΙΣΟΣ: Μπεσσής, Μπριλάκης, Δοδοντσάκης, Οδ. Δημητρακόπουλος, Σαραντόπουλος, Σωτ. Δημητρακόπουλος, Ντεμόλ, Μωράκης, Σέγκμπια Νινιός, Καρβάλιο, Επαιξαν και οι Τρακάκης, Γκίτσης, Οδεμισιώτης, Χαρλέπας, Βλάχος, Κωστάκης, Μπογκντάνι, Κατσιβαρδέας και Αριστομενόπουλος.