Καλαμάτα

Καλαμάτα – Χανιά 0-5: Ημέρα “μελανόλευκης” ντροπής… (+videos)

Καλαμάτα  – Χανιά 0-5: Ημέρα “μελανόλευκης” ντροπής… (+videos)

Ημέρα “μελανόλευκης”  ΝΤΡΟΠΗΣ σήμερα για τη απαράδεκτη Μαύρη Θύελλα,  η οποία  κυριολεκτικά συνετρίβη μέσα στη Παραλία από τα… Χανιά με σκορ  0-5 (!!!) παρακαλώ!!!

Η… θύελλα ήταν άλλη  στη Παραλία, και αυτη ηταν τα φοβερά  Χανιά βέβαια!!! Η Καλαμάτα αποδείχτηκε αδύνατο να ανακόψει τους παίκτες του Γιάννη Ταουσιάνη που έφτασαν στη νίκη με 5-0, παίρνοντας το αίμα τους πίσω μετά τη βαριά ήττα με 5-1 στην πρεμιέρα από τον Ιωνικό.

Πέναλτι υπέδειξε ο διαιτητής Φωτιάς για την Καλαμάτα στο 73ο λεπτό όταν ο Μόζερ έπεσε στο έδαφος υπό την πίεση του Σιλά, ωστόσο ο ΤΡΑΓΙΚΟΣ ξανά Μπαράλες που ανέλαβε την εκτέλεση έστειλε τη μπάλα να περάσει πάνω από τα δοκάρια του Κλέιμαν, με τους γηπεδούχους να χάνουν την ευκαιρία να σημειώσουν το γκολ της τιμής. Πάλι  τα… Περιστέρια το έστειλε ο “γεροΜπαραλες”..

ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

1’(0-1) Ο Παναγιώτου γυρίζει τη μπάλα και ο Μάναλης με βολ πλανέ κεραυνοβολεί την εστία του Κόβαλ.
8’ (0-2) Ο Νίλι κλέβει τη μπάλα από τον Κάτσε, γυρίζει στον ανενόχλητο Μάναλη που πλασάρει σε κενή εστία.
13’ Φάση για τα Χανιά. Ο Μάναλης στρώνει για τον Νίλι που σουτάρει σε σώματα, νέο σουτ από τον Λεμονή, άουτ.

20’ Δοκάρι η Καλαμάτα. Από την κεφαλιά του Μπαράλες μετά από σέντρα του Πασά, η μπάλα βρίσκει το κάθετο δοκάρι και περνά παράλληλα από την εστία του Κλέιμαν.
21’ Η μπάλα στα πόδια του Μάναλη μετά από κεφαλιά του Κόλα, ο οποίος με ψηλοκρεμαστό σουτ απειλεί τον Κοβάλ που μαζεύει.

25’ Απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Κόλα η μπάλα περνά έξω από τα δοκάρια του Κόβαλ.
26’ Σέντρα του Ακόστα, εξ επαφής καρφωτή κεφαλιά από τον Πασά η μπάλα στο κέντρο της εστίας του Κλέιμαν που διώχνει σε κόρνερ.
37’ (0-3) Ο Κόλα κλέβει τη μπάλα από τον Κάνιας, τη δίνει στον Τσέλιο και μετά από κόντρα φτάνει στον Νίλι, που πλασάρει από κοντά για το τρίτο γκολ των Χανίων.
40’ Ο Τσέλιος γυρίζει για τον Κόλα που πλασάρει άουτ εξ επαφής. Μεγάλη φάση για το 0-4.
48’ Σουτ του Πασά μέσα από την περιοχή ο Κλέιμαν πέφτει κι αποκρούει.
57’ Ο Πασάς γυρίζει τη μπάλα προς τον Μπαράλες που δεν προλαβαίνει για την προβολή.
71’ (0-4) Από τα χέρια του Μούλερ η μπάλα προωθείται στον Μάνο, που πασάρει στον Μούλερ ο οποίος σκοράρει με σουτ.
73’ Πέναλτι για την Καλαμάτα. Ο Μοζέρ πέφτει στο έδαφος υπό την πίεση του Σιλά και ο διαιτητής Φωτιάς υποδεικνύει πέναλτι. Στην εκτέλεση ο Μπαράλες ο οποίος στέλνει τη μπάλα πάνω από τα δοκάρια του Κλέιμαν.
85’ (0-5) Ο Κατσούρι γυρίζει τη μπάλα στον Μούλερ που σκοράρει από κοντά το δεύτερο του γκολ στο παιχνίδι.

Διαιτητής: Φωτιάς (Πέλλας)
Βοηθοί: Ψαρρής (Ζακύνθου) – Μωυσιάδης (Γρεβενών)
4ος διαιτητής: Στεργιώτης (Αθηνών)

Ο Φωτιάς έπαιξε για τα Χανιά.  Τα σπόρια  πήγαν  ξεκάθαρα στην ομάδα  της Κρήτης…

Καλαμάτα (Τόλης Τερζής): Κοβάλ, Κοζορώνης (34’ λ.τρ. Μοζέρ), Βαλεριάνος, Στρούγγης, Καρασαλίδης, Κάτσε, Κάνιας (46’ Τάτος), Λόπεζ (46’Ελιβέλτο), Ακόστα (46’ Kατάλντι), Πασάς, Μπαράλες.

Χανιά (Γιάννης Ταουσιάνης): Κλέιμαν, Νίλι (64’ λ.τρ. Κατσούρι), Ματάους, Μπάτζιος, Μαζουλουξής, Παναγιώτου (58’ Σιλά), Λεμονής, Ντίας, Τσέλιος (64’ Μούλερ), Κόλα (58’ Μάνος), Μάναλης (76’ Τσορνομάς).