![Ματσάρα στας Σέρρας! (+νideo)](https://www.sportstonoto.gr/wp-content/uploads/2021/11/e4edb6ddf63165c5158d6633d69686af_L.jpg)
Στις Σέρρες, Πανσερραϊκός και Ολυμπιακός Βόλου αναδείχθηκαν ισόπαλοι 2-2, το μεσημέρι του Σαββάτου (6/11), στην πρεμιέρα της Super League 2.
Η πρώτη καλή στιγμή ήλθε στο 7’ για τους γηπεδούχους. Στο 7′ ο Ξενοδόχοβ θα διώξει με υπερένταση σε κόρνερ τη σέντρα-σουτ του Ζέρη. Επτά λεπτά μετά, ο Να’ά έκανε ωραία προσπάθεια από τα αριστερά, έβγαλε τη σέντρα, η μπάλα έφτασε στον Σιαφά, ο οποίος έκανε αδύναμο πλασέ με τον Καβουσάκη να μπλοκάρει εύκολα.
Το σκορ (1-0) η ομάδα των Σερρών στο 24’, όταν ο Κανίς έκανε τη σέντρα-σουτ από τα δεξιά, ο Βερνάρδος όμως στην προσπάθειά του να διώξει, έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του. Τρία λεπτά μετά, ο Πανσερραϊκός έφτασε κοντά στο 2-0, όταν ο Μαρκιόνι εκτέλεσε το φάουλ, με την μπάλα να καταλήγει στο οριζόντιο δοκάρι του Ξενοδόχοφ.
Η απάντηση του Ολυμπιακού Βόλου ήταν άμεση. Στο 31’ ο Μπάτροβιτς με ωραία προσπάθεια και κάθετη πάσα, έβγαλε στην πλάτη της άμυνας τον Κουντουριώτη, ο οποίος με πλασέ νίκησε τον Καβουσάκη για το 1-1. Ο Ολυμπιακός Βόλου κατάφερε λίγο πριν το φινάλε του πρώτου ημιχρόνου να γυρίσει το ματς. Στο 44’ ο Κουντουριώτης πάσαρε στον Μπάτροβιτς, με τον τελευταίο να κάνει το πλασέ στην κίνηση από το ύψος της περιοχής, στέλνοντας την μπάλα στην αριστερή γωνία του Καβουσάκη για το 1-2.
Στο δεύτερο μέρος, τα «λιοντάρια» κατάφεραν να ισοφαρίσουν σε 2-2 με τον Κανίς στο 61’, ο οποίος με δυνατό σουτ έξω από την περιοχή έστειλε την μπάλα στη δεξιά γωνία της εστίας του Ξενοδόχοβ. Στο 63’ το δυνατό φάουλ του Μπάτροβιτς εξουδετερώνει ο Καβουσάκης.
Στη συνέχεια του αγώνα, ο Πανσερραϊκός πίεσε όμως δεν κατάφερε να φτάσει στην ολική ανατροπή. Το 2-2 έμεινε μέχρι το τέλος, με τις δύο ομάδες να μοιράζονται βαθμούς και εντυπώσεις στην πρεμιέρα της Super League 2.
Συνθέσεις:
ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ (Σαραγόσα): Καβουσάκης, Ζέρης, Γιανναράκης, Κουκόλης (40’ λ.τρ. Δημητρίου), Πίντο, Μαρκιόνι (80’ Καραμπέρης), Κρητικός (68’ Τσιμίκας), Ανάκογλου, Φουάσης (46’ Θεοδωρίδης), Κανίς, Κόντσι (68’ Μέσι)
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ (Βαζάκας): Ξενοδόχοφ, Γραικός, Να’α, Παπακώστας, Φιλίποβιτς, Κόλα, Σκοπελίτης (90’+1’ Ντουάρτε), Μπάτροβιτς (90+1’ Αμπουμπακάρι), Βερνάρδος, Κουντουριώτης (66’ Χατζηπιρπιρίδης), Σιαφά (80’ Εντονγκά).
Διαιτητής: Τσοπουλίδης (Ξάνθης)
Βοηθοί: Βρούζος (Πιερίας), Παραφέστας (Λάρισας)
4ος: Τσιάρας (Καβάλας) Άριστοι όλοι τους.
![](https://www.sportstonoto.gr/wp-content/uploads/2021/04/sportstonoto-newwhite.png)
2 Comments
Leave a Reply
Ακύρωση απάντησης
Leave a Reply
![](https://www.sportstonoto.gr/wp-content/uploads/2024/04/tsikouris_georgios.jpg)
![](https://www.sportstonoto.gr/wp-content/uploads/2022/06/alberto_sala.jpg)
Πρόσφατα άρθρα
- Οι αθλητικές μεταδόσεις του Σαββάτου: Με πρεμιέρα των Ολυμπιακών Αγώνων σήμερα (+videos)
- Θανατηφόρο τροχαίο στη Μεσσηνία – 2 παιδιά ανάμεσα στους 4 νεκρούς (video)
- Ολυμπιακοί Αγώνες, Τελετή Έναρξης: Ο Ζιντάν παρέδωσε την Ολυμπιακή Φλόγα στον Ναδάλ (+video)
- Ιαπωνία – Παραγουάη 5-0 | HIGHLIGHTS
- Τελετή Έναρξης | ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ συγκίνηση από την ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ Celine Dion! (video)
- Τελετή Έναρξης | Η είσοδος της Κύπρου με σημαιοφόρο τον Μίλαν Τραΐκοβιτς! (video)
Addurl.gr – Κατάλογος Επιχειρήσεων
![](https://www.sportstonoto.gr/wp-content/uploads/2020/10/ademai.jpg)
Δες ακόμη…
-
Η Ώρα του Σωτήρη
/ 2 μήνες agoΘοδωρής Ζαγοράκης: “Γιώργο Πρασσά κάντο όπως ο Ιβάν Σαββίδης” (+video)
Μια ξεχωριστή “Ωρα του Σωτήρη” είχαμε λοιπόν την Δευτέρα 3-6-2024, στις 22:30′ το βράδυ,...
By sportstonoto -
Καλαμάτα
/ 2 μήνες agoΓεωργούντζος: “Το όνειρο πραγματικότητα ο Ολυμπιακός, θα πάει στη Super League την Καλαμάτα ο Πρασσάς” (video)
Ο Σωτήρης Γεωργούντζος μίλησε ως καλεσμένος στο κεντρικό δελτίο ειδήσεων του “Mesogeios tv“ και...
By sportstonoto
Ντίνος
06/11/2021 at 20:36
Μέχρι πόσοι ξένοι επιτρέπονται ταυτόχρονα στην ενδεκαδα;;;
THE FOOTBALLER
06/11/2021 at 21:33
Kάποιοι θεώρησαν ότι ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ φέτος είναι ξοφλημένος. Ότι θα πέσει κατηγορία γιατί δεν έκανε μεταγραφές ή ότι κάποιες άλλες ομάδες έχουν μεγαλύτερο μπάτζετ. Τους ενημερώνουμε λοιπόν ότι ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ όχι μόνο δεν θα πέσει αλλά θα κάνει τις κηδείες σε πολλές ομάδες που έβγαλαν γλώσσα. Και μάλιστα σε κάποιες που νομίζανε ότι θα πάνε τρένο στην superleague2. Ο Βαζάκας από σήμερα άρχισε να δίνει απαντήσεις. Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ δεν θα ανέβει στην superleage1, αλλά όποιος θέλει να τον κερδίσει θα φτύσει αίμα για να το πετύχει. Και σήμερα ο Πανσερραικός (πολύ καλή ομάδα και θα το δείτε) κατάλαβε ότι ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ δεν είναι απλή υπόθεση. Γι’αυτό κάποιοι ας κατεβάσουν λίγο τις μύτες τους γιατί το πρωτάθλημα φέτος είναι πολύ δύσκολο. Καλή χρονιά σε όλους.
Υ.Γ. Γειά σου ρε Βαζάκα γατόνι…………………….