Καλαμάτα

Μαύρη Θύελλα: Υπέγραψε για 1,5 χρόνο ο Ελιβέλτον Ριμπέιρο Ντάντας (pic)

Πριν λίγο βρέθηκε  στα γραφεία  της ΠΑΕ Καλαμάτα και υπέγραψε για 1,5 χρόνο  – αντί πολύ μεγάλου παρακαλώ  χρηματικού ποσού  για τα δεδομένα  της Super League 2 – o…. Ελιβέλτον Ριμπέιρο Ντάντας!

Ο Βραζιλιάνος πλάγιος επιθετικός θα μπορέσει  να αγωνιστεί με την Μαύρη Θύελλα  από την 1η Ιανουαρίου  του 2024. Πέρυσι  αγωνίστηκε  με την Αναγέννηση Καρδίτσας και σε 15 αγώνες  πέτυχε  2 γκολ θυμίζουμε.

Σε λίγο  αναμένεται – ΕΔΩ πάντα –   και η επίσημη σχετική ανακοίνωση  της ΠΑΕ Καλαμάτα.

Σε λίγο  περισσότερα…

ΝΕΑ ΕΝΗΜΈΡΩΣΗ;

Η ΠΑΕ Καλαμάτα ανακοινώνει την απόκτηση του Ελιβελντο Ντάντας

Η ΠΑΕ Καλαμάτα ανακοινώνει την απόκτηση του Βραζιλιάνου Ελιβελντο Ριμπέιρο Ντάντας.
Είναι 31 ετών. Γεννημένος (2-1-92) στην περιοχή Παρανά και έχει ύψος 1.70.
Αγωνίζεται σαν ακραίος επιθετικός και στις δύο πλευρές και διακρίνεται για την ταχύτητα του και τις διεισδύσεις του.

Από 23 ετών αγωνίζεται σε ομάδες της Ευρώπης όπως οι Ζαλγκίρις, ΠεταΤικβα, Ταραζ και Πενεβεζις.
Την περίοδο 22-23 ήρθε στην Ελλάδα και φόρεσε την φανέλα της Αναγέννησης Καρδίτσας 15 φορές έχοντας σημειώσει και δύο τέρματα.
Την φετινή αγωνιστική περίοδο είχε τρεις συμμετοχές με την ομάδα της Θεσσαλίας από την οποία αποχώρησε λόγω οικονομικής φύσεως θεμάτων.

Του ευχόμαστε να είναι υγιής και να βοηθήσει την Μαύρη Θύελλα να πετύχει τον στόχο της ανόδου στην Σούπερ Λιγκ.