Με buzzer beater στο 96′ έφερε τούμπα τον Τηλυκράτη η Ηλιούπολη και έκανε σεφτέ!

Με γκολ του Αλεχάντρο Μπαρμπάρο στο 96′, η Ηλιούπολη έφερε τούμπα τον Τηλυκράτη στη Λευκάδα (1-2) και πανηγύρισε την πρώτη της νίκη στον Νότιο Όμιλο του πρωταθλήματος της Super League 2!

Πρώτη νίκη στη σεζόν για την Ηλιούπολη και μάλιστα… με στιλ! Η ομάδα της Αθήνας βρέθηκε να χάνει από τον Τηλυκράτη στη Λευκάδα, ισοφάρισε γρήγορα και τελικά, με γκολ του Αλεχάντρο Μπαρμπάρο στο 96′, έφερε τούμπα το ματς (1-2) και πανηγύρισε την πρώτη της νίκη στον Νότιο Όμιλο του πρωταθλήματος της Super League 2!

Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι, πίεσαν και προηγήθηκαν νωρίς, με τον Ντοναλντόνι, στο 9ο λεπτό, να πιάνει την κεφαλιά στην αντίπαλη περιοχή, νικώντας τον Περιστερίδη για το 1-0. Στο 21′, ωστόσο, ήρθε η απάντηση από τους φιλοξενούμενους με ωραίο σουτ από τον Φρίμπονγκ.

Στο δεύτερο 45λεπτο ο ένας φοβόταν τον άλλον και δεν είχαμε πολλές φάσεις στο παιχνίδι. Στο τέλος, όμως, ο Αργεντινός εξτρέμ Μπαρμπάρο πέτυχε το buzzer beater και χάρισε στην Ηλιούπολη την πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα.

Τηλυκράτης Λευκάδας: Παρδαλός, Ανδρέου, Τακίδης, Κωστόπουλος, Ρίζος, Τόσκα, Ζδράβος, Τεγούσης, Μπελεβώνης, Κόκκορης, Ντοναλντόνι.

Ηλιούπολη: Περιστερίδης, Μπαρμπόσα, Φουρλάνος, Τσαφταρίδης, Ντέντλερ, Γκουτσούλιας, Κρέτσι, Ράμος, Φρίμπονγκ, Παντελίδης, Μάντιτς.