Ανακοίνωση με την οποία εκφράζουν την έντονη δυσαρέσκεια τους εξέδωσαν οι «Nortenos» και εστιάζουν μεταξύ άλλων στον ορισμό της αναμέτρησης Τηλυκράτης – Καλαμάτα στην Αγυιά! Τα βάζουν όμως κακώς με την διοίκηση της Παναχαϊκής, αφού την απόφαση για τα γήπεδα και τις έδρες τους θεσμικά την βγάζει και τα ορίζει η Super League 2 χωρίς να ρωτάει βέβαια τις διοικήσεις των ΠΑΕ της κατηγορίας. Τα γήπεδα όλα που τα δηλώνουν ως έδρες τους οι ΠΑΕ της εκάστοτε κατηγορίας ανήκουν στη δικαιοδοσία της Λίγκας όσο διαρκεί το πρωτάθλημα.
Η ανακοίνωση τους:
«Όλοι μαζί χάνουμε, όλοι μαζί κερδίζουμε! Το αξίωμα, ισχύει για τον κόσμο της ΠΑΝΑΧΑΪΚΉΣ, που πίστεψε στην ομαδα και μονον. Ηρθε στο γήπεδο να στηρίξει τα ΚΟΚΚΙΝΟΜΑΥΡΑ και τους παίκτες, που προσπαθούν για ότι μπορουν. Δεν ισχύει για τον συφερτό, που θεωρεί ότι απευθύνεται σε ιθαγενείς.
Οι δήθεν θεατρινίστικες στεναχώριες ηθοποιών που βρίσκονταν στον αγωνιστικό χώρο, μας διασκέδασαν. Πριν αλέκτωρ λαλήσει τρεις, αυτοί που έχουμε την απόλυτη ατυχία να διαχειρίζονται τις τύχες της ΠΑΝΑΧΑΪΚΉΣ προχωρούν με ευλάβεια στο σχέδιο τους. Σαν σε σενάριο μαφιόζικης ταινίας, παραχωρούν το γηπεδο μας στον άμεσο ανταγωνιστή μας ωστε να έχει την δυνατότητα να μάθει την Αγυια και στο επόμενο παιχνίδι να εχει την ευκαιρία να ειναι εξοικειωμένη με τον αγωνιστικό χώρο. Κάποιοι δεν σέβονται την Πάτρα και τον κόσμο. Μην ανησυχείτε, όλα εδώ πληρώνονται!!!
Αυτά τα ανθρωπάκια,, νομίζουν οτι η ΠΑΝΑΧΑΪΚΉ είναι τσιφλίκι τους.
Πλανώνται πλάνην οικτράν.
Αυτοί, που πέρσι κατέστρεψαν τα πάντα, είναι εδώ να ολοκληρώσουν το έργο τους. Θυμίζουν τακτικές 1.70 και τους ευχαριστούμε που μας ξυπνούν τέτοιες μνήμες!
Η ΠΑΝΑΧΑΪΚΉ, ανήκει στον λαό της!!!
Ο λαός της, ξέρει πως να την ξεβρωμίζει από καρκινώματα. Το έχει αποδείξει πάμπολλες φορές και θα το αποδείξει πάλι!
Με την ΠΑΝΑΧΑΪΚΉ δεν παίζει ΚΑΝΕΙΣ!!!
Ήρθε η στιγμή, άπαντες να αντιδράσουμε στο έγκλημα που συντελείται στην ΠΑΝΑΧΑΪΚΉ. Απέναντι σε αυτούς που εδώ και έναν χρόνο δεν έχουν την δυνατότητα ούτε να αλλάξουν Δ.Σ.. Αλήθεια , γιατί? Γιατί δεν εξυπηρετεί τον σκοπό τους. Απέναντι σε αυτούς, που επι εξι μηνες, αφησαν απλήρωτη την ομαδα, πέρσυ. Απέναντι σε αυτούς που δεν μπόρεσαν ουτε αδειοδότηση να βγάλουν, λογω χρεών. Απέναντι σε αυτούς, που απαξιώνουν να δώσουν απαντήσεις για την καταστροφή, που έρχεται, ακυρώνοντας μέχρι και “στημενη συνέντευξη”. Απέναντι σε αυτους, που διέλυσαν τα πάντα και προσπάθησαν να θολώσουν τα νερά αλλα ο στόχος τους εμεινε ίδιος και απαράλλαχτος:: Η απαξίωση και ο υποβιβασμός της ΠΑΝΑΧΑΪΚΉΣ!!!
Τα σκοτεινά σας σχέδια, θα βρούν τοίχο! ΑΣΠΙΔΑ ΤΗΣ ΟΜΑΔΑΣ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΟΠΑΔΟΙ».
2 Comments
Leave a Reply
Ακύρωση απάντησης
Leave a Reply
Πρόσφατα άρθρα
- Οι αθλητικές μεταδόσεις του Σαββάτου: Με πρεμιέρα των Ολυμπιακών Αγώνων σήμερα (+videos)
- Θανατηφόρο τροχαίο στη Μεσσηνία – 2 παιδιά ανάμεσα στους 4 νεκρούς (video)
- Ολυμπιακοί Αγώνες, Τελετή Έναρξης: Ο Ζιντάν παρέδωσε την Ολυμπιακή Φλόγα στον Ναδάλ (+video)
- Ιαπωνία – Παραγουάη 5-0 | HIGHLIGHTS
- Τελετή Έναρξης | ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ συγκίνηση από την ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ Celine Dion! (video)
- Τελετή Έναρξης | Η είσοδος της Κύπρου με σημαιοφόρο τον Μίλαν Τραΐκοβιτς! (video)
Addurl.gr – Κατάλογος Επιχειρήσεων
Δες ακόμη…
-
Η Ώρα του Σωτήρη
/ 2 μήνες agoΘοδωρής Ζαγοράκης: “Γιώργο Πρασσά κάντο όπως ο Ιβάν Σαββίδης” (+video)
Μια ξεχωριστή “Ωρα του Σωτήρη” είχαμε λοιπόν την Δευτέρα 3-6-2024, στις 22:30′ το βράδυ,...
By sportstonoto -
Καλαμάτα
/ 2 μήνες agoΓεωργούντζος: “Το όνειρο πραγματικότητα ο Ολυμπιακός, θα πάει στη Super League την Καλαμάτα ο Πρασσάς” (video)
Ο Σωτήρης Γεωργούντζος μίλησε ως καλεσμένος στο κεντρικό δελτίο ειδήσεων του “Mesogeios tv“ και...
By sportstonoto
mia zoi mavri thiella
07/02/2024 at 08:40
Αν δεν ρωταει η λιγκα κανενα τοτε πχ γιατι το Αιγαλεω ευχαριστουσε την Καλλιθεα οταν επαιζε στο Ελ Πασο?
Ακίνδυνος Γιαννακούντζος
07/02/2024 at 12:32
Νομίζω και οι δύο ομάδες θα προτιμούσαν το Παμπελοποννησιακό. Εύκολη πρόσβαση, δεν μπαίνεις στην πόλη κ.λπ.