Με πέναλτι Μαρσελίνιο η Ρόδος 1-0, “φιλικά ” την ΑΕΚ Β’!

Εύκολα  σχετικά  επικράτησε με 1-0, “φιλικά” της …Ένωσης Β’, η μεγάλη μας Ρόδος!

Σε παιχνίδι με την ΑΕΚ Β’ λοιπόν που θα αγωνιστεί στη Super League 2 έδωσε η ομάδα της Ρόδου που κατάφερε και να κερδίσει με σκορ 1-0…

Φιλικό παιχνίδι με την ΑΕΚ Β‘ που θα αγωνιστεί στη Super League 2 έδωσε η ομάδα της Ρόδου που κατάφερε και να κερδίσει με σκορ 1-0 χάρη στο γκολ του Μαρσελίνιο.

Το παιχνίδι ξεκίνησε υπό βροχή με την πρώτη καλή στιγμή να καταγράφεται στο 33′ με το Σταματελόπουλο να μην καταφέρνει να νικήσει το

Η Ρόδος απείλησε ξανά με το Μίγγο λίγο αργότερα ενώ ο ίδιος παίκτης στην επανάληψη δημιούργησε μια ακόμα ευκαιρία που όμως δεν είχε ευτυχή κατάληξη.

Το γκολ της νίκης για τα «Ελάφια» ήρθε στο 66ο λεπτό. Ο Τσάβες έβγαλε για τον Σταματελόπουλο ο οποίος ανατράπηκε εντός περιοχής και η Ρόδος κέρδισε πέναλτι. Ο Μαρσελίνιο εκτέλεσε εύστοχα την εσχάτη των ποινών για το 1-0.

Έτσι, οι πράσινοι πήραν μια νίκη που αφήνει τις καλύτερες εντυπώσεις με την εικόνα του συλλόγου να είναι πάρα πολύ καλή.

ΑΕΚ Β’ (Οφρυδόπουλος): Γκίνης (75′ Αγγελόπουλος) Σταμούλης (59′ Κάτσικας) Κορνέζος (83′ Κώτσιος) Γιαννούτσος (75′ Αρβανίτης) Μπούσης (83′ Μαντζουρανάκης) Μουστακόπουλος (75′ Κορομηλάς) Μπάμπης (59′ Απ. Χριστόπουλος) Αμούρ (75′ Γεωργέας) Γερολέμου (75′ Πιτιλάκος) Ιατρούδης (59′ Γιούσης – 80′ Τζούντα Γκαρσία) Χριστόπουλος Ε. (83′ Γκολφίνος)

ΡΟΔΟΣ: Ηλιάδης, Καψάλης, Σαάντο, Καραγεώργης, Εντιαγέ, Καψάλης, Μίγγος, Μαρσελίνιο, Αδαμάκης, Φερέιρα, Σταματελόπουλος.

Αγωνίστηκαν και οι: Τσάβες, Θεοδωράκης, Μαρτσάκης, Δελαπορτας, Μακρύδημήτρης, Ρέτσος, Βουργουτζής, Μπότος, Χύσι, Σουλάϊ, Ομάρ.