Με Θύμιο Σταυρόπουλο στον πάγκο της, η Σπάρτη 1-0 τον Παναργειακό!

Στο πρώτο παιχνίδι χωρίς τον Μίκι Τσίρκοβιτς στον πάγκο της η Πελλάνα, με τον Θύμιο Σταυρόπουλο δηλαδή προπονητή της, πήρε δύσκολη νίκη επί του  Παναργειακού με 1-0.

Η Σπάρτη λοιπόν, έχοντας υπηρεσιακό προπονητή στον πάγκο, έδειξε το καλό της πρόσωπο, ήταν καλύτερη σε όλο το διάστημα του αγώνα και δίκαια πήρε τους τρεις βαθμούς της νίκης.

Το μοναδικό γκολ του αγώνα στο 18’ , όταν απο φάουλ η μπάλα κατέληξε στον Σαμπατάκο ο οποίος με σουτ μέσα από την περιοχή νίκησε τον Μποζιονέλο.

Η Σπάρτη είχε και δοκάρι στις αρχές του 2ου ημιχρόνου, στο 52’ με τον Γεμιστό, ενώ ο τερματοφύλακας του Παναργειακού, Μποζιονέλος, κράτησε τον δείκτη του σκορ χαμηλά επίπεδα.

Ο Παναργειακός στο δεύτερο ημίχρονο έχασε διπλή ευκαιρία με τους Παιδάκη και Μπλάτσο στην ίδια φάση και η Σπάρτη είχε το δοκάρι στο επόμενο λεπτό.

Την επόμενη αγωνιστική η Σπάρτη ταξιδεύει στη Μεσσηνία για να αντιμετωπίσει το Διαβολίτσι.

Σπάρτη: Τρακάκης, Κακάμης, Παναγιωτίδης, Βασιλείου, Αναστασάκος, Κάρδαρης (Γεωργαντάς), Μπανούσης, Σωτηρόπουλος (Τσιμικλής), Σαμπατάκος (Πλατάνας), Μικελάτος (46′ Μόλτερ), Σαμπατάκος.

Παναργειακός (Γ.Διαμαντής): Μποζιονέλος- Φλεβαρης Β. (55’ Φλεβάρης Χρ.), Φλώρος (75’ Κωψτσοβός), Ασπιώτης, Τζιόλας- Εμέκα (88’ Ταμπούρης), Αλάιν, Τσάκα- Κυριακόπουλος, Παιδάκης (70’ Μανιάτης), Μπλάτσος.