Μεσσηνία

Με τρομερούς Αθανασόπουλο, Πολίμο και Καντούτση, ο Μιλτιάδης νίκησε και στην Κεφαλλονιά!

O Μιλτιάδης πήρε τη νίκη στην Κεφαλλονιά με ανατροπή και την άνοδο στην Γ’ Εθνική. Ιστορική μέρα η σημερινή για τους “μελανόλευκους” που μετά από πολλά χρόνια επιστρέφουν σε εθνικές κατηγορίες.

Η ομάδα του… Ηλία Φωτόπουλου βρέθηκε να χάνει με 2-0 από τον Παλληξουριακό αλλά μέσα σε λίγα λεπτά και πριν την λήξη του πρώτου ημιχρονου ισοφάρισε με τους Μπάρκα στο 39′ και Σαραντόπουλο στο 43′.

Στην συνέχεια, οι γηπεδούχοι είχαν χαμένο πέναλτι όπου απέκρουσε ο Τασος Κωνσταντακόπουλος, σε ένα πολύ κρίσιμο σημείο του αγώνα.

Στο δεύτερο ημίχρονο, οι φιλοξενούμενοι μπήκαν δυνατά στο ματς και κατάφεραν να γυρίσουν τούμπα το παιχνίδι, με σκόρερ τους Αθανασόπουλο στο 49′ και Καντούτση στο 64.

Το Α και το Ω της ομάδας του Πυργακίου Μεσσηνίας  ήταν και σε αυτό  το ματς οι φοβεροί Καντούτσης,  Πολίμος, ο Γεωργιόπουλος και βέβαια ξανά  ο τρομερός  επίσης πορτιέρης του ο Κωνσταντακόπουλος!

Διαιτητής : Σαραφίκας – Επόπτες: Βλαχοδήμος, Μπάκας. Καλοί όλοι τους.

ΠΑΛΛΗΞΟΥΡΙΑΚΟΣ: Βλάχος, Μπεκρής, Καράϊ, Λυκούδης, Κουκοβίνος, Πασέκο (65′ Κορσιάνος), Μπράτι, Έντισον (55′ Γαβαλάς), Κ. Αντωνάτος, Γεωργάκης, Συριάκος.

ΜΙΛΤΙΑΔΗΣ: Κωσταντακόπουλος, Καντούτσης, Πολίμος, Ι. Τσόπελας, Μπάρκας (80′ Μπολούν), Γεωργιόπουλος, Αθανασόπουλος, Δημητρίου (75′ Τσιγαρίδης), Κατσιώλης, Σαραντόπουλος (77′ Σταθόπουλος), Μπουτσικάκης.