Με βασικό τον Καλαματιανό Δημήτρη Λάσκαρη η Εθνική Νέων 1-1 με την Κροατία

Με βασικό τον Καλαματιανό Δημήτρη Λάσκαρη η Εθνική Νέων  1-1 με την Κροατία

Η Εθνική Νέων με βασικό τον καλαματιανό Δημήτρη Λάσκαρη (Αστέρας Τριπολης) ήρθε ισόπαλη 1-1 με την (διοργανώτρια) Κροατία στον δεύτερο αγώνα του φιλικού τουρνουά Κ19 που διεξάγεται στο Ζάγκρεμπ.

Το αντιπροσωπευτικό μας προηγήθηκε στο 30ο λεπτό με τον Στέφανο Τζίμα, ενώ για τους Κροάτες ισοφάρισε ο Βρίμπαντσιτς στο φινάλε (87′). Ο τρίτος και τελευταίος αντίπαλος της Εθνικής στο τουρνουά είναι η Εσθονία την προσεχή Τρίτη (17/10, 16:00 ώρα Ελλάδας).

ΕΘΝΙΚΉ ΝΈΩΝ (ΤΆΣΟΣ ΘΕΌΣ): Αγγελίδης, Φίλων, Λάσκαρης, Κωττάς, Παπακανέλλος, Τζίμας, Γκούμας, Μαρούτσης, Κοντονίκος, Κοσίδης, Σημαντηράκης.
ΑΓΩΝΊΣΤΗΚΑΝ ΚΑΙ ΟΙ: Γεωργιάδης, Κατρής, Καλοσκάμης, Κοντούρης, Σαββίδης, Δεληγιάννης, Δρόσος, Αμπαρτζίδης, Ανδρικόπουλος, Καστίδης.