Τοπικές Ενώσεις

Μπαράζ ανόδου στην Γ’ Εθνική: Η συντριβή του Μιλτιάδη στο Γύθειο…

Με το… αριστερό μπήκε στα μπαράζ ανόδου ο Μιλτιάδης που ηττήθηκε με 4-0 πριν από λίγο στο Γύθειο από τον πρωταθλητή Λακωνίας Πανγυθεατικό.

Η ομάδα του Πύργου πραγματοποίησε κακή εμφάνιση, κυρίως στο πρώτο ημίχρονο δεν μπήκε ποτέ στο πνεύμα του ματς και έχασε δίκαια από τους γηπεδούχους που έπαιξαν πιο ψυχωμένα και με κορυφαίους τους Σαμπατάκο, Γουόρντεν και Παπασπυριδάκο έφτασαν σε ένα πολύτιμο τρίποντο.

Ο Γουόρντεν στο 20′ έκανε το 1-0 και ο Παπασπυριδάκος στο 25′ το 2-0. Ο Πανγυθεατικός πέτυχε και τρίτο γκολ στο πρώτο ημίχρονο στο 44′ με τον Κουρτέση. Το τελικό 4-0 διαμόρφωσε ο Κουρτέσης με το δεύτερο προσωπικό του γκολ (με πέναλτι) στο 82′
ΠΑΝΓΥΘΕΑΤΙΚΟΣ: Καβαλιώτης, Πετρόπουλος, Κουρτέσης, Κωστάκος, Αναστασάκος, Μανωλάκος, Σαμπατάκος, Γουόρντεν, Τσάρρι, Παπασπυριδάκος, Γιαννόπουλος

ΜΙΛΤΙΆΔΗΣ: Κωνσταντακόπουλος, Τσόπελας Γ., Γεωργιόπουλος, Καντούτσης, Μπουτσικάκης, Σταθόπουλος, Κατσιώλης, Πολίμος, Αθανασόπουλος, Μπάρκας, Σαραντόπουλος