![Νίκη Βόλου – ΑΕΚ Β’ 1-1: Αυτοκτόνησε στο 93’…](https://www.sportstonoto.gr/wp-content/uploads/2024/02/niki-aekb.jpg)
Νίκη Βόλου – ΑΕΚ Β’ 1-1: Ο Μαχαίρας στο 90+2′ απάντησε στον Τζιώρα για την ισοπαλία.
Ισόπαλο 1-1 έληξε το παιχνίδι ανάμεσα στη Νίκη Βόλου και την ΑΕΚ Β’ για την 20η αγωνιστική του Α’ ομίλου της Super League 2. Ο Μαχαίρας με πέναλτι στο 90+2′ απάντησε στο γκολ του Τζιώρα από το 7′.
Μετά την αναμέτρηση απέναντι στον Άρη για το Κύπελλο Ελλάδας Betsson, η Νίκη Βόλου επέστρεψε στην πραγματικότητα του Κυπέλλου Ελλάδας Betsson και υποδέχθηκε ττην ΑΕΚ Β’. Η αναμέτρηση για την 20η αγωνιστική του Α’ ομίλου της Super League 2 έληξε σόπαλη 1-1.
Η Ένωση βρήκε την απάντηση στο φινάλε και ισοφάρισε το προβάδισμα που κρατούσαν οι γηπεδούχοι από νωρίς. Ο Χρήστος Τζιώρας άνοιξε το σκορ στο 7ο λεπτό, όμως η ΑΕΚ Β’ μπόρεσε στο 90+2′ να φέρει το παιχνίδι στα ίσα, με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Μαχαίρα.
Όσον αφορά στην βαθμολογία, η Νίκη Βόλου έφτασε τους 25 πόντους και είναι στην 4η θέση στο -17 από τον πρωτοπόρο Λεβαδειακό, έχοντας δύο παιχνίδια λιγότερα. Η ΑΕΚ Β’ από την πλευρά της είναι στην 7η θέση με 20 βαθμούς.
- Νίκη Βόλου: Γκαραβέλης, Κάσσος, Στίκας, Γιαννίτσης, Αναστασίου, Κυριακίδης, Λίταινας, Γαβριηλίδης, Πολίτης, Κρητικός (54′ Να’α), Τζιώρας.
- ΑΕΚ Β’: Θεοχάρης, Γιεμπόα, Χρυσόπουλος, Παυλίδης, Κανελλόπουλος, Ρουκουνάκης, Σαμπανάτζοβιτς (57′ Γκολφίνος), Λαμαράνα, Μαχαίρας, Κάτσικας (46′ Τζούντα Γκαρσία), Θεοδωρίδης.
Το πρόγραμμα και τα αποτελέσματα της 20ης αγωνιστικής
- Αναγέννηση Καρδίτσας – ΠΑΟΚ 0-3
- Λεβαδειακός – Ηρακλής 2-0
- ΑΕΛ – Κοζάνη 2-0
- Απόλλων Πόντου – Καμπανιακός 2-0
- Νίκη Βόλου – ΑΕΚ Β’ 1-1
Η βαθμολογία στον Α’ όμιλο
![](https://www.sportstonoto.gr/wp-content/uploads/2021/04/sportstonoto-newwhite.png)
4 Comments
Leave a Reply
Ακύρωση απάντησης
Leave a Reply
![](https://www.sportstonoto.gr/wp-content/uploads/2024/04/tsikouris_georgios.jpg)
![](https://www.sportstonoto.gr/wp-content/uploads/2022/06/alberto_sala.jpg)
Πρόσφατα άρθρα
- Οι αθλητικές μεταδόσεις του Σαββάτου: Με πρεμιέρα των Ολυμπιακών Αγώνων σήμερα (+videos)
- Θανατηφόρο τροχαίο στη Μεσσηνία – 2 παιδιά ανάμεσα στους 4 νεκρούς (video)
- Ολυμπιακοί Αγώνες, Τελετή Έναρξης: Ο Ζιντάν παρέδωσε την Ολυμπιακή Φλόγα στον Ναδάλ (+video)
- Ιαπωνία – Παραγουάη 5-0 | HIGHLIGHTS
- Τελετή Έναρξης | ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ συγκίνηση από την ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ Celine Dion! (video)
- Τελετή Έναρξης | Η είσοδος της Κύπρου με σημαιοφόρο τον Μίλαν Τραΐκοβιτς! (video)
Addurl.gr – Κατάλογος Επιχειρήσεων
![](https://www.sportstonoto.gr/wp-content/uploads/2020/10/ademai.jpg)
Δες ακόμη…
-
Η Ώρα του Σωτήρη
/ 2 μήνες agoΘοδωρής Ζαγοράκης: “Γιώργο Πρασσά κάντο όπως ο Ιβάν Σαββίδης” (+video)
Μια ξεχωριστή “Ωρα του Σωτήρη” είχαμε λοιπόν την Δευτέρα 3-6-2024, στις 22:30′ το βράδυ,...
By sportstonoto -
Καλαμάτα
/ 2 μήνες agoΓεωργούντζος: “Το όνειρο πραγματικότητα ο Ολυμπιακός, θα πάει στη Super League την Καλαμάτα ο Πρασσάς” (video)
Ο Σωτήρης Γεωργούντζος μίλησε ως καλεσμένος στο κεντρικό δελτίο ειδήσεων του “Mesogeios tv“ και...
By sportstonoto
THE FOOTBALLER
05/02/2024 at 19:32
Κάπως έτσι η Λειβαδιά θα μπεί στα μπαραζ με 6-7-8 βαθμούς διαφορά από την Νίκη και 3-4 από την Λάρισα. Η ανοδος θα παιχτεί μεταξύ Λειβαδιάς και Λάρισας. Η Νίκη θα χάσει και άλλους βαθμούς που θα διατηρήσουν την διαφορά και ίσως την αυξήσουν. Δυστυχώς και περιέργως η Νίκη δεν έκανε μεταγραφές τον Ιανουάριο. Ίσως “κατάλαβε“ ότι δεν ανεβαίνει και ετοιμάζεται για του χρόνου. Πάντως κρίμα γιάυτή την ιστορική ομάδα που καταφέρνει να αυτοκτονεί όταν δεν το περιμένει κανείς. Σήμερα κυριολεκτικά αυτοκτόνησε, αφού δεν τελείωσε το παιχνίδι νωρίς. Πάντως έχει καλή ομάδα.
nikos
05/02/2024 at 21:30
πες Σωτήρη ότι ήταν μαιμού το πέναλτι και άσε τα αυτοκτόνησε η νίκη…. τέτοιο μίσος για μια ομάδα δεν έχεις πέρα από την Νίκη
sportstonoto
06/02/2024 at 02:41
😲😲😲
THE FOOTBALLER
06/02/2024 at 10:09
Τέτοιο τάκλιν μέσα στην περιοχή που κάνει ο παίκτης της Νίκης και μάλιστα τέτοια ώρα (92`) και παίρνει μπάλα και πόδια τι περιμένει ο κόσμος να μην το δώσει; Και περιμενουμε ο διαιτητής να πάρει το μοιρογνωμόνιο να δεί τις λεπτομέρειες; Σε ένα γήπεδο χωράφι; Τέτοιες επαφές τέτοιες ώρες δεν κάνεις. Μπάλλα παίζω και οι προπονητές το λένε σνέχεια: Προσέξτε καλά φουκαριάριδες πώς βάζετε τα πόδια σε τέτοιες φάσεις μέσα στην περιοχή. Κοιτάξτε με τι φόρα πάει ο παίκτης της Νίκης στην μπάλα; Παίρνει μπάλα και οριακά μαζι και τα πόδια του αντιπάλου. Και έχεις απέναντί σου την ΑΕΚ Β` ……………τι συζητάμε τώρα…….Και στα μπαράζ η Νίκη θα έχει απέναντί της Λειβαδειά και Λάρισα. Μην ξαναβάλετε τέτοιες ώρες τα πόδια σας με αυτό τον τρόπο. Δεν φταίει ο διαιτητής. Τον προκαλούμε εμείς οι παίκτες έτσι όπως παίζουμε. Άσε που δεν υπάρχει var οπότε τέλος……….