fbpx
Ακολουθήστε μας

Γ΄ Εθνική

Οι αλλαγές στη Γ’ Εθνική σήμερα από την ΕΠΟ!

Οι αλλαγές στη Γ’ Εθνική σήμερα από την ΕΠΟ!

Αλλαγές που αποφάσισε λοιπόν η ΕΕ της ΕΠΟ και αφορούν στους ομίλους της Γ’ Εθνικής.

Οι δύο ομάδες της ΕΠΣ Τρικάλων (ΑΣ Μετέωρα και ΠΟ Φήκης) είχαν αρχικά τοποθετηθεί στον 4ο όμιλο, ωστόσο και μετά από παράπονα των δύο συλλόγων για μεγάλη οικονομική επιβάρυνση από τις μετακινήσεις η Εκτελεστική Επιτροπή της ΕΠΟ τις συμπεριέλαβε στον 3ο όμιλο. Έτσι και μετά την αποχώρηση του ΑΠΟΚ Βελούχι από τον 3ο όμιλο και την μετακίνηση των δύο ομάδων της ΕΠΣ Τρικάλων θα έχουμε έντεκα ομάδες:

4ος Όμιλος: Βοιωτία: ΑΟ Υπάτου, Αμβρυσσέας Διστόμου (2 Ομάδες), Φωκίδα: Φωκικός (1 Ομάδα), Εύβοια: Νέα Αρτάκη, Ηρακλής Ψαχνών (2 Ομάδες), Θεσσαλία: ΓΣ Αλμυρού, Θησέας Αγριάς, Διαγόρας Στεφανοβικείου, Δήμητρα Ευξεινούπολης (4 Ομάδες), Φθιώτιδα: ΑΠΟ Αταλάντη, Οπούντιος Μαρτίνου (2 Ομάδες),
Σύνολο 11 Ομάδες.

Από κει και πέρα ο 3ος όμιλος με τις προσθήκες των δύο ομάδων της ΕΠΣ Τρικάλων γίνεται ως εξής:

3ος Όμιλος: Κοζάνη: Μακεδονικός Φούφα, ΦΣ Κοζάνη (2 Ομάδες), Φλώρινα: Ερμής Αμυνταίου (1 Ομάδα), Πιερία: ΑΕ Καρίτσας, Δίας Δίου, Εθνικός Νέου Κεραμιδίου (3 Ομάδες), Καρδίτσα: ΑΟ Σελλάνων, Ατρόμητος Παλαμά, Αναγέννηση Καρδίτσας (3 Ομάδες), Λάρισα: Οικονόμος Τσαριτσάνης, Ηρακλής Λάρισας, Αετός Μακρυχωρίου, ΠΟ Ελασσόνας (4 Ομάδες), EΠΣ Τρικάλων: ΑΣ Μετέωρα, ΠΟ Φήκης (2 όμάδες)
Σύνολο 15 Ομάδες.

Επίσης, αλλαγή υπήρξε και στον 6ο όμιλο, με τις ομάδες να μειώνονται σε έντεκα, καθώς ο Ατρόμητος Χιλιομοδίου (ζήτησε αλλαγή γιατί δεν μπορούσε να σηκώσει το οικονομικό βάρος των μετακινήσεων) μετακινήθηκε στον 7ο όμιλο. Έτσι μετά από αυτή την εξέλιξη ο 6ος όμιλος είναι ο εξής:

6ος Όμιλος: Πειραιάς: Εθνικός, Προοδευτική, ΑΕ Μοσχάτου (3 Ομάδες), Αθήνα: Ηλιούπολη, Χαραυγιακός, Φωστήρας (3 Ομάδες), Κυκλάδες: ΑΣ Σαντορίνη 2020, Άνω Μερά (συγχώνευση με ΑΕ Μυκόνου), Πανναξιακός (3 Ομάδες), Ανατολική Αττική: Μαρκό, Αήττητος Σπάτων (2 Ομάδες),
Σύνολο 11 Ομάδες.

Από την άλλη, με τη νέα προσθήκη της ομάδας από την ΕΠΣ Κορινθίας, ο 7ος όμιλος γίνεται ως εξής:

7ος Όμιλος: Αθήνα: ΠΑΟ Ρουφ, Κηφισιά, Άγιος Ιερόθεος Ρουφ (3 Ομάδες), Αργολίδα: Πανναυπλιακός 2017, ΑΕ Ερμιονίδας, Κορωνίδα Κοιλάδας, Φοίνικας Νέας Επιδαύρου (4 Ομάδες), Αρκαδία: Παναρκαδικός, Ερμής Μελιγούς (2 Ομάδες), Λακωνία: ΠΣ “H Σπάρτη”, Πανγυθεατικός, Άρης Σκάλας (3 Ομάδες), Κορινθία: Ατρόμητος Χιλιομοδίου (1 Ομάδα)
Σύνολο 13 Ομάδες.

Στο μεταξύ, αποφασίστηκε την Τρίτη 8 Σεπτεμβρίου να γίνει η κλήρωση του πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής, ενώ θυμίζουμε ότι η σέντρα έχει προγραμματιστεί την Κυριακή 20 Σεπτεμβρίου.

 

Ο χάρτης της Γ’ Εθνικής 2020-2021

 

1ος Όμιλος: Έβρος: Αλεξανδρούπολη FC, ΑΕ Διδυμότειχου (2 Ομάδες), Θράκη: Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου, Ελπίδα Σαπών (2 Ομάδες), Ξάνθη: Άρης Αβάτου, Ορφέας Ξάνθης, Αναγέννηση Θαλασσιάς (3 Ομάδες), Καβάλα: Νέστος Χρυσούπολης, Αετός Οφρυνίου, Νέος Μέγας Αλέξανδρος Ορφανίου (3 Ομάδες), Δράμα: Πανδραμαϊκός, ΑΕ Αμπελοκήπων (2 Ομάδες), Σέρρες: Απόλλων Παραλιμνίου (1 Ομάδα), Μακεδονία: ΑΕ Ευόσμου, Εθνικός Σοχού, Ηρακλής Αμπελοκήπων (3), Σύνολο 16 Ομάδες.

2ος Όμιλος: Μακεδονία: Αγροτικός Αστέρας, Ποσειδών Μηχανιώνας, Μακεδονικός, Θερμαϊκός Θέρμης, ΠΑΟ Κουφαλίων (5 Ομάδες), Πέλλα: Εδεσσαϊκός, Αναγέννηση Γιαννιτσών, Θύελλα Σαρακηνών, Εθνικός Γιαννιτσών (4 Ομάδες), Χαλκιδική: ΠΟ Νέας Καλλικράτειας, Αετός Βαρβάρας (2 Ομάδες), Ημαθία: Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων, Νίκη Αγκαθιάς, ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας (3 Ομάδες), Κιλκίς: Αναγέννηση Πλαγιάς (1 Ομάδα), Σύνολο 15 Ομάδες.

3ος Όμιλος: Κοζάνη: Μακεδονικός Φούφα, ΦΣ Κοζάνη (2 Ομάδες), Φλώρινα: Ερμής Αμυνταίου (1 Ομάδα), Πιερία: ΑΕ Καρίτσας, Δίας Δίου, Εθνικός Νέου Κεραμιδίου (3 Ομάδες), Καρδίτσα: ΑΟ Σελλάνων, Ατρόμητος Παλαμά, Αναγέννηση Καρδίτσας (3 Ομάδες), Λάρισα: Οικονόμος Τσαριτσάνης, Ηρακλής Λάρισας, Αετός Μακρυχωρίου, ΠΟ Ελασσόνας (4 Ομάδες), EΠΣ Τρικάλων: ΑΣ Μετέωρα, ΠΟ Φήκης (2 όμάδες)
Σύνολο 15 Ομάδες.

4ος Όμιλος: Βοιωτία: ΑΟ Υπάτου, Αμβρυσσέας Διστόμου (2 Ομάδες), Φωκίδα: Φωκικός (1 Ομάδα), Εύβοια: Νέα Αρτάκη, Ηρακλής Ψαχνών (2 Ομάδες), Θεσσαλία: ΓΣ Αλμυρού, Θησέας Αγριάς, Διαγόρας Στεφανοβικείου, Δήμητρα Ευξεινούπολης (4 Ομάδες), Φθιώτιδα: ΑΠΟ Αταλάντη, Οπούντιος Μαρτίνου (2 Ομάδες),
Σύνολο 11 Ομάδες.

5ος Όμιλος: Αιτ/νία: ΑΕ Μεσολογγίου, Παναγρινιακός, Αμβρακικός Λουτρού (3 Ομάδες), Καστοριά: Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας (1 Ομάδα), Γρεβενά: Αστέρας Καληράχης (1 Ομάδα), Κέρκυρα: ΑΕ Λευκίμμης, ΟΦ Αγίου Ματθαίου (ΟΦΑΜ) (2 Ομάδες), Άρτα: Αναγέννηση Άρτας (1 Ομάδα), Πρέβεζα-Λευκάδα: Τηλυκράτης Λευκάδας, ΠΑΣ Αχέρων Καναλακίου, ΠΑΣ Πρέβεζα, ΠΑΣ Θύελλα 2015 (4 Ομάδες), Ήπειρος: Θύελλα Κατσικάς (1 Ομάδα), Θεσπρωτία: Σούλι Παραμυθιάς (1 Ομάδα), Σύνολο 14 Ομάδες.

6ος Όμιλος: Πειραιάς: Εθνικός, Προοδευτική, ΑΕ Μοσχάτου (3 Ομάδες), Αθήνα: Ηλιούπολη, Χαραυγιακός, Φωστήρας (3 Ομάδες), Κυκλάδες: ΑΣ Σαντορίνη 2020, Άνω Μερά (συγχώνευση με ΑΕ Μυκόνου), Πανναξιακός (3 Ομάδες), Ανατολική Αττική: Μαρκό, Αήττητος Σπάτων (2 Ομάδες),
Σύνολο 11 Ομάδες.

7ος Όμιλος: Αθήνα: ΠΑΟ Ρουφ, Κηφισιά, Άγιος Ιερόθεος Ρουφ (3 Ομάδες), Αργολίδα: Πανναυπλιακός 2017, ΑΕ Ερμιονίδας, Κορωνίδα Κοιλάδας, Φοίνικας Νέας Επιδαύρου (4 Ομάδες), Αρκαδία: Παναρκαδικός, Ερμής Μελιγούς (2 Ομάδες), Λακωνία: ΠΣ “H Σπάρτη”, Πανγυθεατικός, Άρης Σκάλας (3 Ομάδες), Κορινθία: Ατρόμητος Χιλιομοδίου (1 Ομάδα)
Σύνολο 13 Ομάδες.

8ος Όμιλος: Πειραιάς: ΑΠΟ Κερατσίνι, Αίας Σαλαμίνας, ΑΟ Καραβάς (3 Ομάδες), Λέσβου: Αιολικός, Αετός Λουτρών (2 Ομάδες), Χίος: ΑΠΕ Μικρασιατική (1 Ομάδα), Σάμος: ΑΨΕΣ Πυθαγόρας (1 Ομάδα), Δωδ/σου: Δίας ΑΕ Πυλίου Κω (1 Ομάδα), Δυτική Αττική: Ακράτητος, Πανελευσινιακός (2 Ομάδες), Ανατολική Αττική: Θύελλα Ραφήνας, Αστέρας Βάρης (2 Ομάδες), Σύνολο 12 Ομάδες.

9ος Όμιλος: Αχαΐα: Θύελλα Πατρών, Διαγόρας Βραχνεΐκων, Παναιγιάλειος, Αχαϊκή (4 Ομάδες), Ζάκυνθος: ΑΠΣ Ζάκυνθος, ΑΟ Τσιλιβή, Εθνικός Σκουλικάδου (3 Ομάδες), Ηλεία: ΠΑΟ Βάρδας, Αίας Γαστούνης (2 Ομάδες), Μεσσηνία: ΑΟ Διαβολιτσίου, Πάμισος Μεσσήνης (2 Ομάδες), Κεφ/νία-Ιθάκη: Παλληξουριακός (1 Ομάδα), Αιτ/νία: Ναυπακτιακός Αστέρας (1 Ομάδα), Σύνολο 13 Ομάδες.

10ος Όμιλος: Ηρακλείου: Γιούχτας, Ηρόδοτος, Ατσαλένιος, ΑΟ Πόρου, ΑΟ Δαμάστα, Αλμυρός Γαζίου (6 Ομάδες), Λασίθι: ΑΟ Αγίου Νικολάου, ΑΕ Νεάπολης, Αναγέννηση Ιεράπετρας (3 Ομάδες), Ρέθυμνο: Ρεθυμνιακός, ΑΟ Νέος Αστέρας Ρεθύμνου, Άρης Περιβολίων Ρεθύμνου (3 Ομάδες), Χανιά: ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ, Άρης Σούδας, ΑΟ Παλαιόχωρας (3 Ομάδες), Σύνολο 15 Ομάδες.

 

*Στον 4ο όμιλος αποχώρησε η ομάδα του ΑΠΟ Βελούχι

 

Σχολιάστε εδώ

Αφήστε το σχόλιο σας

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Πρόσφατα άρθρα

Advertisement
Advertisement

Δες ακόμη…

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

More in Γ΄ Εθνική