Καλαμάτα

Οργή και ανακοίνωση Πρασσά για… Μπακογιάννη, χαρίζει το πρόστιμο με Διαγόρα, δίνει πριμ νίκης για Παναχαϊκή (+videos)

Ανακοίνωση κατά της ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ διαιτησία του Μπακογιάννη σήμερα στην Πάτρα ετοιμάζει η ΠΑΕ Καλαμάτα…!!!

Ποιος,  είδε,  άκουσε,  μίλησε με τον Γιώργο Πρασσά και δεν τον φοβήθηκε σήμερα μετά τον “σφαγιαστικό”  από  την διαιτησία αγώνα της Μαύρης Θύελλας  στην Πάτρα  κόντρα  στην Παναχαϊκή (1-1)…!!!

Ο “μελανόλευκος” ηγέτης, εμφανέστατα ικανοποιημένος από την εξαιρετική εμφάνιση της Καλαμάτας κόντρα στην ομάδα  της Πάτρας,  αλλά  συνάμα οργισμένος από την τραγική  – ΣΟΚαριστική διαιτησία του…. Άγγελου Μπακογιάννη κατά της Καλαμάτας,  έδωσε εντολή να βγει ανακοίνωση  κατά  της διαιτησίας  – η πρώτη  να σημειωθεί  φέτος  της ΠΑΕ Καλαμάτα  – να χαρίσει το πρόστιμο μαμούθ  που είχε  βάλει  θυμίζουμε στους ποδοσφαιριστές των “μελανολεύκων” μετά  την ήττα  ΣΟΚ στην Ρόδο  από  τον Διαγόρα  και τέλος  να δώσει έξτρα πριμ στην ομάδα  σαν να νίκησε στην Αγυιά  την Παναχαϊκή !

* Σε λίγο η ανακοίνωση  της ΠΑΕ Καλαμάτα...

ΝΈΑ ΕΝΗΜΈΡΩΣΗ
Η ΑΝΑΚΟΊΝΩΣΗ ΤΗΣ ΠΑΕ ΚΑΛΑΜΆΤΑ:

Η ΠΑΕ Καλαμάτα διαμαρτύρεται εντονότατα για την διαιτησία του κ. Μπακογιάννη στον αγώνα με την Παναχαϊκή.

Ένας διαιτητής ανεκδιήγητος που έκανε ότι μπορούσε για να μην κερδίσουμε. Εφηύρε ένα πέναλτι σε βάρος μας που δεν θα το σφύριζε ούτε ο πιο φανατικός οπαδός της αντίπαλης ομάδας.

Δεν μας έδωσε δύο καταφανέστατα πέναλτι στο δεύτερο ημίχρονο σε τράβηγμα πάνω στον Μπαραλες και σε άλλη φάση σε χέρι αντίπαλου αμυντικού.

Προκάλεσε τα γέλια όταν έδειξε κίτρινη κάρτα στον τερματοφύλακα μας για δήθεν καθυστέρηση στο 25 λεπτό!!

Ότι έχουμε να θυμόμαστε από την τραγική διαιτησία του είναι τα συνεχόμενα λάθη σε βάρος μας.

Είναι μεγάλο κρίμα που τέτοιοι διαιτητές σαν τον Μπακογιάννη δεν σέβονται τον ιδρώτα των παικτών μας που άξιζαν την νίκη.

Ο Πρόεδρος της ομάδας μας κ. Γιώργος Πρασσάς θα δώσει πριμ νίκης στους ποδοσφαιριστές που είναι ηθικοί νικητές και άξιζαν να πάρουν τους βαθμούς της νίκης.