![Ότι… πετάει η Καλαμάτα, το μαζεύει η Ρόδος!](https://www.sportstonoto.gr/wp-content/uploads/2018/08/antoniadis_pantelis_kalamata-1080x675.jpg)
Ο Παντελής Αντωνιάδης είναι η επόμενη μετεγγραφική κίνηση της Ρόδου.
Ο παίκτης έχει γεννηθεί στις 23 Μαρτίου του 1994 μέχρι και πρόσφατα έπαιζε για λογαριασμό της Καλαμάτας. Γεννημένος στη Θεσσαλονίκη ξεκίνησε από την Κ17 του Άρη και έφθασε μέχρι και την ανδρική ομάδα παίζοντας και στη Super League την αγωνιστική περίοδο 2012 – 2013. Ήταν η χρονιά που κλήθηκε και στην Εθνική ομάδα Νέων της χώρας μας. Πέρασε επίσης από τον Καμπανιακό, τον Αιγινιακό, τον Κισσαμικό και τώρα τελευταία την Καλαμάτα.
Είναι ένας παίκτης με πολλά τρεξίματα που μπορεί να αγωνιστεί με επιτυχία στη θέση του αμυντικού χαφ και να καλύψει το κενό που αφήνει ο Πέεφ (δεν μπορεί να παραμείνει στην ομάδα της Ρόδου διότι προέκυψε πρόβλημα με τα χαρτιά του. Το ίδιο ισχύει και για τον Μίλιτς).
Με την απόκτηση του Χατζησάββα και του Αντωνιάδη, η Ρόδος προσθέτει στο ρόστερ της δυο πάρα πολύ ποιοτικούς παίκτες που είναι σε θέση να κάνουν την διαφορά στο νέο πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής.
news12
![](https://www.sportstonoto.gr/wp-content/uploads/2021/04/sportstonoto-newwhite.png)
7 Comments
Leave a Reply
Ακύρωση απάντησης
Leave a Reply
![](https://www.sportstonoto.gr/wp-content/uploads/2024/04/tsikouris_georgios.jpg)
![](https://www.sportstonoto.gr/wp-content/uploads/2022/06/alberto_sala.jpg)
Πρόσφατα άρθρα
- Οι αθλητικές μεταδόσεις του Σαββάτου: Με πρεμιέρα των Ολυμπιακών Αγώνων σήμερα (+videos)
- Θανατηφόρο τροχαίο στη Μεσσηνία – 2 παιδιά ανάμεσα στους 4 νεκρούς (video)
- Ολυμπιακοί Αγώνες, Τελετή Έναρξης: Ο Ζιντάν παρέδωσε την Ολυμπιακή Φλόγα στον Ναδάλ (+video)
- Ιαπωνία – Παραγουάη 5-0 | HIGHLIGHTS
- Τελετή Έναρξης | ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ συγκίνηση από την ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ Celine Dion! (video)
- Τελετή Έναρξης | Η είσοδος της Κύπρου με σημαιοφόρο τον Μίλαν Τραΐκοβιτς! (video)
Addurl.gr – Κατάλογος Επιχειρήσεων
![](https://www.sportstonoto.gr/wp-content/uploads/2020/10/ademai.jpg)
Δες ακόμη…
-
Η Ώρα του Σωτήρη
/ 2 μήνες agoΘοδωρής Ζαγοράκης: “Γιώργο Πρασσά κάντο όπως ο Ιβάν Σαββίδης” (+video)
Μια ξεχωριστή “Ωρα του Σωτήρη” είχαμε λοιπόν την Δευτέρα 3-6-2024, στις 22:30′ το βράδυ,...
By sportstonoto -
Καλαμάτα
/ 2 μήνες agoΓεωργούντζος: “Το όνειρο πραγματικότητα ο Ολυμπιακός, θα πάει στη Super League την Καλαμάτα ο Πρασσάς” (video)
Ο Σωτήρης Γεωργούντζος μίλησε ως καλεσμένος στο κεντρικό δελτίο ειδήσεων του “Mesogeios tv“ και...
By sportstonoto
Yavuz Chavoglou
28/08/2019 at 14:51
Θα περάσετε καλά φέτος στη Ρόδο όταν έρθετε… Στήνουμε δυναμική κ φιλότιμη ομάδα. Θα χάσετε την άνοδο στη Ρόδο τελευταία αγωνιστική.
ΚΩΣΤΑΣ-ΜΑΥΡΗ ΘΥΕΛΛΑ
28/08/2019 at 18:40
Τι θελεις…να μας πεις ρε ποιητη.. απο την Ροδο;Θα περασουμε…καλα;που κολλαει..αυτο;Δηλαδη ανεβηκε η ψειρα στο καλαμι και μας κουναει την ουρα της;;Μεχρι τα Χριστουγεννα θα εχετε βουλιαξει…στο Αιγαιο, θα επιστρεψετε στην φυσικη σας θεση,δηλαδη στην ανυπαρξια.
Ρόδος1968
29/08/2019 at 00:48
Ήρεμα φίλε. Αν είσαι Ροδίτης δηλαδή. Δε χρειάζεται να προκαλούμε κανέναν. Κι ας προσπαθεί ο Σωτήρης να προκαλέσει. Εχθρούς δεν έχουμε, ειδικά στην Καλαμάτα. Ο εχθρός μας είναι ένας και γνωστός.
Ρόδος1968
28/08/2019 at 15:13
Μωρή αρρώστια Γεωργούντζε, το ποσό μας… πωρώνεις δε λέγεται! Συνέχισε!
Καλαματα5
28/08/2019 at 15:47
Τουλάχιστον πηγε στα ελάφια όχι στους άλλους τους ανύπαρκτους τους πουθεναδες…καλός παίχτης αλλά επιρρεπής σε τραυματισμούς να είναι οι γερός και θα τα πάει καλά το παιδί εκεί στην Ροδο
Μόνο Καλαμάτα
29/08/2019 at 02:15
Παιχτούρα και καλό παιδί… θα τον ήθελα και φέτος Καλαμάτα. Πολύ καλή μεταγραφή για Ρόδο!
ΔΗΜΗΤΡΗΣ
29/08/2019 at 17:35
ΠΑΙΔΙΑ ΗΡΕΜΕΙΣΤΕ ΟΛΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΕΙΜΑΣΤΕ!ΤΙ ΘΑ ΠΕΙ ΡΟΔΙΤΕΣ ΚΑΙ ΚΑΛΑΜΑΤΙΑΝΟΙ????ΑΦΗΣΤΕ ΤΟΝ ΣΩΤΗΡΗ ΚΑΙ ΤΑ ΥΣΤΕΡΙΚΑ ΤΟΥ!!ΑΚΟΜΗ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΝΑ ΒΟΥΤΗΞΕΙ ΣΤΟ ΛΙΜΑΝΙ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΗΤΤΑ ΤΟΥ ΔΙΑΓΟΡΑ!!ΞΕΡΟΥΜΕ ΔΕΝ …ΕΙΧΕ ΤΟ ΜΑΓΙΩ ΤΟΥ!!