fbpx
Connect with us

Διεθνή

Παίζει τα… ρέστα του ο Απόλλων Λεμεσού! “Μάχες” και στο Europa Conference League

Παίζει τα… ρέστα του ο Απόλλων Λεμεσού! “Μάχες” και στο Europa Conference League

Το τελευταίο του χαρτί για να ελπίζει σε πρόκριση στη φάση των νοκ-άουτ του Europa Conference League παίζει ο Απόλλων Λεμεσού, αντιμετωπίζοντας την Ντνίπρο στο Κόζιτσε της Σλοβακίας.

Νίκη και μόνο νίκη χρειάζεται απόψε (22:00) ο Απόλλων Λεμεσού κόντρα στην Ντνίπρο εφόσον θέλει να διατηρήσει ακέραιες τις ελπίδες του για πρόκριση στη φάση των νοκ-άουτ του Europa Conference League.

Στην αναμέτρηση που θα πραγματοποιηθεί στο Κόζιτσε της Σλοβακίας, οι Κύπριοι παίζουν το τελευταίο τους χαρτί κόντρα στους Ουκρανούς, καθώς απέχουν τρεις βαθμούς από τη δεύτερη θέση την οποία έχει αυτή τη στιγμή η Ντνίπρο και σε οποιοδήποτε άλλο αποτέλεσμα, ουσιαστικά το όποιο ενδιαφέρον τελειώνει από σήμερα.

Εξάλλου, το πολύ μεγάλο ενδιαφέρον εστιάζεται στον 8ο όμιλο της διοργάνωσης, καθώς Βασιλεία, Πιούνικ, Σλόβαν Μπρατισλάβας ακόμα και η Ζαλγκίρις έχουν όλες πιθανότητες για την πρόκριση στην επόμενη φάση.

Αναλυτικά το πανόραμα του αποψινού προγράμματος του Europa Conference League:

1ος όμιλος

19:45 Φιορεντίνα-Μπασακσεχίρ
22:00 Χαρτς-Ρίγας

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: Μπασακσεχίρ 10 (10-0), Φιορεντίνα 7 (9-5), Χαρτς 3 (3-12), Ρίγας 2 (1-6)

2ος όμιλος

19:45 Άντερλεχτ-Στεάουα Βουκουρεστίου
22:00 Γουέστ Χαμ-Σίλκεμποργκ

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: Γουέστ Χαμ 12 (9-4), Σίλκεμποργκ 6 (12-4), Άντερλεχτ 4 (2-3), Στεάουα 1 (1-13)

3ος όμιλος

19:45 Βιγιαρεάλ-Χάποελ Μπερ Σεβά
19:45 Αούστρια Βιέννης-Λεχ Πόζναν

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: Βιγιαρεάλ 12 (12-4), Λεχ Πόζναν 5 (8-6), Χάποελ Μπερ Σεβά 3 (2-3), Αούστρια 1 (1-10)

4ος όμιλος

19:45 Νις-Παρτίζαν
19:45 Σλοβάτσκο-Κολωνία

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: Παρτίζαν 8 (7-4), Νις 5 (4-4), Κολωνία 4 (5-6), Σλοβάτσκο 4 (7-9)

5ος όμιλος

19:45 Βαντούζ-Άλκμααρ
22:00 Ντνίπρο-Απόλλων Λεμεσού

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: Άλκμααρ 9 (8-4), Ντνίπρο 7 (7-5), Απόλλων Λεμεσού 4 (4-6), Βαντούζ 2 (4-8)

6ος όμιλος

22:00 Μόλντε-Τζουργκάρντεν
22:00 Σάμροκ Ρόβερς-Γάνδη

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: Τζουγκάρντεν 10 (8-4), Μόλντε 7 (7-3), Γάνδη 4 (5-5), Σάμροκ Ρόβερς 1 (0-8)

7ος όμιλος

22:00 Μπαλκάνι-Σλάβια Πράγας
22:00 Σίβασπορ-Κλουζ

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: Σίβασπορ 7 (7-6), Κλουζ 7 (4-2), Σλάβια Πράγας 4 (4-6), Μπαλκάνι 4 (8-9)

8ος όμιλος

22:00 Βασιλεία-Ζαλγκίρις Βίλνιους
22:00 Σλόβαν Μπρατισλάβα-Πιούνικ

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: Βασιλεία 7 (7-6), Πιούνικ 6 (6-5), Σλόβαν Μπρατισλάβας 5 (5-5), Ζαλγκίρις Β. 4 (2-4)

Sport-fm

Click to comment

Leave a Reply

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Πρόσφατα άρθρα

Advertisement
Advertisement

Δες ακόμη…

Advertisement

More in Διεθνή