Μεσσηνία

Πανθουριακός- Κυπαρισσία 0-0: Πρωταθλητής ο Πανθουριακός του Αγαθοκλή Χριστοπούλου! (+pics & videos)

Φάσεις από τον αγώνα, σήμερα, της Μικρομάνης

Με το 0-0 απέναντι στην Κυπαρισσία  της τελευταίας αγωνιστικής των play–off έστεψε πρωταθλήτρια την ομάδα του Αγαθοκλή Χριστοπούλου, που κατακτά ….επιτέλους  την κορυφή της Μεσσηνίας!!!

Ο  Πανθουριακός σωστά στημένος στο γήπεδο και  είχε την κορυφαία στιγμή στο παιχνίδι με δοκάρι του Βασιλοπούλου στο 76ο λεπτό.

Στο 27ο λεπτό όταν ο Κουρούπης εκτέλεσε φάουλ και ο Στεφανάκος έδιωξε με γροθιές ενώ η τελευταία καλή φάση του πρώτου ημιχρόνου ήταν για τους φιλοξενούμενους με κεφαλιά άουτ του Μιτρόφ στο 36’.

Η Κυπαρισσία είχε δύο με σουτ άουτ του Αντωνόπουλου στο 63’ και κεφαλιά του Κωνσταντόπουλου στο 66’ που μπλόκαρε ο Κωνσταντακόπουλος, με τον Κώστα Παλαμάρα να κάνει την πρώτη του κίνηση στο 72’ και να βάζει στο ματς τον Παναγόπουλο αντί του Σκοζάϊ ενισχύοντας έτσι τη γραμμή κρούσης.

Στο 76ο λεπτό  ο Βασιλόπουλος έπιασε δυνατό σουτ με την μπάλα να τραντάζει το οριζόντιο δοκάρι του Στεφανάκου. Τρομερή φάση,  ίσως μάλιστα η μπάλα να είχε περάσει και την γραμμή της εστίας….

Στο 87ο λεπτό φάουλ του Μπουτσικάκη έδιωξε με δυσκολία ο Κωνσταντακόπουλος, στην επαναφορά έκανε προβολή ο Αθανασόπουλος, γα να βγάλει ο Πέππας.

Στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων  ο Στεφανάκος είδε την κόκκινη (!)  κάρτα από τον Καυκά για φάουλ που έκανε σε προώθηση στην αντίπαλη περιοχή και διαμαρτυρήθηκε έντονα. Λίγο  αυστηρή μάλλον η αποβολή του.

Διαιτητής: Καυκάς Α., βοηθοί: Αθανασοπούλου Σ., Γκούμας Ν., 4ος διαιτητής: Αράπης Ε. Άριστοι όλοι τους.

Πανθουριακός (Τάκης Σακελλαρόπουλος): Κωνσταντακόπουλος, Σταματελόπουλος, Γιαννακόπουλος, Λιόλιος, Βασιλόπουλος, Πέππας, Ζαραφέτας (87’ Μπαστακός), Ζαχαρόπουλος, Τσουλάκος, Καλογερόπουλος (78’ Γεωργιόπουλος), Κουρούπης (90+ Οδεμισιώτης).

Κυπαρισσία (Κώστας Παλαμάρας): Στέφανακος, Γεωργιόπουλος, Καπλάνης, Μιτρόφ, Παν. Μπουτσικάκης, Μαρκόπουλος, Σκοζάι (72’ Παναγόπουλος), Κατσιώλης (80’ Ανδρουτσής), Αθανασόπουλος, Αντωνόπουλος, Κωνσταντόπουλος (87’Ντιόπ).