Μεσσηνία

Παρωδία με 10′ καθυστερήσεις για να μην χάσει (!)ο Μιλτιάδης – “Όργια” σε Κυπαρισσία! (+pics-video)

Στο επεισοδιακό ντέρμπι κορυφής της αγωνιστικής ο Μιλτιάδης που δεν απέδειξε ότι είναι το φαβορί του πρωταθλήματος, τα βρήκε σκούρα κόντρα στο κατάμεστο ύστερα απο καιρό γήπεδο της Κυπαρισσίας από τον  ΑΟΚ και ισοφάρισε στο 99 με καθυστερήσεις που μονο παρωδία μπορούν να χαρακτηριστούν.

Και στην αμέσως επόμενη φάση οι γηπεδούχοι διαμαρτυρήθηκαν για πέναλτι που δεν καταλογίστηκε με κόκκινες εις βάρος τους ενώ είχε αποβληθεί και ο προπονητής τους απο τον ανεκδιήγητο σήμερα διαιτητή Καυκά!

Στο τέλος είχαμε ρίψη μπουκαλιών και πέσιμο στον διαιτητή με πολιορκία των αποδυτηρίων απο τους εξαγριωμένους οπαδούς!

Ελπίζουμε εκεί στην ΕΠΣ Μεσσηνίας να είδαν και να θαύμασαν τα σημερινά χαϊρια…

Ο  Θώδης  άνοιξε το σκορ για τον ΑΟΚ  νωρίς στο πρώτο ημίχρονο μέχρι το 99′ και σκόρερ τον  Αθανασόπουλο για το τελικό 1-1.

Στο επόμενο λεπτό, οι γηπεδούχοι διαμαρτυρήθηκαν για μη καταλογισμό πέναλτι από τον  Καυκά που  απέβαλε Βλαχόπουλο και Σταματόπουλο, ενώ προηγουμένως είχε αποβληθεί ο προπονητής Παναγόπουλος με δεύτερη κίτρινη κάρτα για διαμαρτυρία.

Διαιτητής και αρνητικός πρωταγωνιστής του αγώνα ήταν ο… τραγικός είπαμε  Καυκάς,  με βοηθούς τους Βανικιώτη και Π. Νικολόπουλο. Κακοί λοιπόν  όλοι τους, έπαιξαν καθαρά θα λέγαμε… Μιλτιάδη.

ΑΟ ΚΥΠΑΡΙΣΣΙΑΣ: Παπάς, Οικονομόπουλος, Ζαφείρης, Ντιόπ, Ντζουβάρας, Γουέσλει, Σπυρόπουλος, Μαλισόβας, Τσουκαλάς, Θώδης, Βλαχόπουλος.

ΑΟ ΜΙΛΤΙΑΔΗΣ: Κωνσταντακόπουλος, Γεωργιόπουλος, Ι. Τσόπερλας, Καντούτσης, Μπουτσικάκης, Πολίμος, Μπολούν, Δημητρίου, Αθανασόπουλος, Τσουλάκος, Σαραντόπουλος.