![Πήρε Βασιλούδη, έχασε Πόζογλου ο Ολυμπιακός Βόλου που πάει Βέροια…](https://www.sportstonoto.gr/wp-content/uploads/2019/11/kalamata-olympiakos-volou-PIK-36.jpg)
Στον Ολυμπιακό Βόλου θα συνεχίσει λοιπόν την καριέρα του ο μεσοεπιθετικός Στάθης Βασιλούδης. Πρόκειται για 23χρονο ποδοσφαιριστή που φέτος αγωνίστηκε στην Κέρκυρα και στο πρωτάθλημα της Σούπερ Λιγκ 2, καταγράφοντας 10 συμμετοχές με τους «Φαίακες».
Αναλυτικά η ανακοίνωση της ΠΑΕ Ολυμπιακός Βόλου:
«Η ΠΑΕ Ολυμπιακός Βόλου ανακοινώνει την έναρξη της συνεργασίας της με τον ποδοσφαιριστή Στάθη Βασιλούδη. Ο 23χρονος μεσοεπιθετικός είναι γεννημένος στην Θεσσαλονίκη, στις 23 Φεβρουαρίου 1996 και έκανε τα πρώτα του ποδοσφαιρικά βήματα στην ΑΕ Κρήνης Θεσσαλονίκης κι έπειτα μετείχε στα τμήματα υποδομής του Άρη Θεσσαλονίκης.
Ακολούθως έγινε επαγγελματίας στον Παναιτωλικό, στο ρόστερ του οποίου μετείχε για τέσσερα χρόνια μετρώντας 40 συμμετοχές στην Super League και το Κύπελλο Ελλάδας. Από τον Παναιτωλικό πήγε στην Κέρκυρα όπου και έπαιξε σε 10 παιχνίδια πρωταθλήματος.
Η ΠΑΕ Ολυμπιακός Βόλου τον καλωσορίζει στην ομάδα μας και του εύχεται πολλές επιτυχίες».
Τέλος ο Πόζογλου
Παρελθόν από τον Ολυμπιακό Βόλου αποτελεί ο Στέλιος Πόζογλου, όπως ανακοινώθηκε επίσημα από τη διοίκηση της ΠΑΕ.
Η λύση της συνεργασίας με τον Πόζογλου αποτελεί έκπληξη, καθώς ο 24χρονος επιθετικός είναι ο πρώτος σκόρερ του Ολυμπιακού στο φετινό πρωτάθλημα με πέντε γκολ σε 14 παιχνίδια και ένας από τους ποδοσφαιριστές που έχουν βοηθήσει τα μέγιστα την ομάδα μέχρι τώρα.
Ο Πόζογλου ζήτησε ο ίδιος να αποχωρήσει από την ομάδα για οικογενειακούς λόγους και μετά από συνάντηση που είχε με τους ανθρώπους της διοίκησης, λύθηκε η συνεργασία και ο ποδοσφαιριστής αποτελεί παρελθόν από τον Ολυμπιακό.
Λίγες ώρες μετά την αποδέσμευσή του από τον Ολυμπιακό Βόλου, ο Στέλιος Πόζογλου φέρεται να έχει μπει με αξιώσεις στο «σημάδι» της Βέροιας (έχει ήδη κλείσει εκεί). Επαφή έχει υπάρξει και όλα δείχνουν ότι η «Βασίλισσα» του Βορρά διατηρεί το μεγάλο αβαντάζ για να τον κάνει δικό της, κάτι που θα ξεκαθαρίσει άμεσα. Ο 23χρονος μεσοεπιθετικός εκτός από τους Θεσσαλούς έχει αγωνιστεί στον ΠΑΟΚ, τον Πανσερραϊκό, τους Εθνικό Άχνας και Καρμιώτισσα στην Κύπρο, ενώ πέρυσι οδήγησε στην άνοδο τον Θεσπρωτό.
![](https://www.sportstonoto.gr/wp-content/uploads/2021/04/sportstonoto-newwhite.png)
1 Comment
Leave a Reply
Ακύρωση απάντησης
Leave a Reply
![](https://www.sportstonoto.gr/wp-content/uploads/2024/04/tsikouris_georgios.jpg)
![](https://www.sportstonoto.gr/wp-content/uploads/2022/06/alberto_sala.jpg)
Πρόσφατα άρθρα
- Οι αθλητικές μεταδόσεις του Σαββάτου: Με πρεμιέρα των Ολυμπιακών Αγώνων σήμερα (+videos)
- Θανατηφόρο τροχαίο στη Μεσσηνία – 2 παιδιά ανάμεσα στους 4 νεκρούς (video)
- Ολυμπιακοί Αγώνες, Τελετή Έναρξης: Ο Ζιντάν παρέδωσε την Ολυμπιακή Φλόγα στον Ναδάλ (+video)
- Ιαπωνία – Παραγουάη 5-0 | HIGHLIGHTS
- Τελετή Έναρξης | ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ συγκίνηση από την ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ Celine Dion! (video)
- Τελετή Έναρξης | Η είσοδος της Κύπρου με σημαιοφόρο τον Μίλαν Τραΐκοβιτς! (video)
Addurl.gr – Κατάλογος Επιχειρήσεων
![](https://www.sportstonoto.gr/wp-content/uploads/2020/10/ademai.jpg)
Δες ακόμη…
-
Η Ώρα του Σωτήρη
/ 2 μήνες agoΘοδωρής Ζαγοράκης: “Γιώργο Πρασσά κάντο όπως ο Ιβάν Σαββίδης” (+video)
Μια ξεχωριστή “Ωρα του Σωτήρη” είχαμε λοιπόν την Δευτέρα 3-6-2024, στις 22:30′ το βράδυ,...
By sportstonoto -
Καλαμάτα
/ 2 μήνες agoΓεωργούντζος: “Το όνειρο πραγματικότητα ο Ολυμπιακός, θα πάει στη Super League την Καλαμάτα ο Πρασσάς” (video)
Ο Σωτήρης Γεωργούντζος μίλησε ως καλεσμένος στο κεντρικό δελτίο ειδήσεων του “Mesogeios tv“ και...
By sportstonoto
Σπυρος
29/01/2020 at 04:40
Αυτοί θα μείνουν από λεφτά φαίνεται η δουλειά με τον απατεώνα τον Τσιμπουκανο τους πληρώνει με πούρακια Παπαδόπουλου