Λακωνία

“Αγγλικό σκορ” στο Πελλάνα – Ατρόμητος Συκεάς (5-3) για το Κύπελλο Λακωνίας!

Ικανοποιημένος χθες ο Αλέκος Μαντζούνης για την επιθετική δεινότητα της ομάδας για το Κύπελλο Λακωνίας

Κύπελλο Λακωνίας είχαμε λοιπόν χθες και η Ένωση Πελλάνας Καστορείου του Αλέκου Μαντζούνη επικράτησε εκτός έδρας με σκορ 5-3 του Ατρομήτου Συκέας, σε ένα παιχνίδι με το λεγόμενο παλιά… αγγλικό σκορ.

Σκόρερ για την Ένωση ήταν οι Παναγιωτίδης, Σικαλόπουλος, Κοτσοβός και ο νεαποκτηθής Λάζαρος Κωνσταντινίδης ο οποίος πέτυχε τα δύο πρώτα του τέρματα.
Η Ένωση προηγήθηκε 3-0, ο Ατρόμητος Συκέας ισοφάρισε 3-3 πριν την λήξη του πρώτου ημιχρόνου και με δύο τέρματα στο δεύτερο ημίχρονο διαμορφώθηκε το τελικό 5-3.
Στον ημιτελικό του Κυπέλλου Λακωνίας η Ένωση θα αντιμετωπίσει σε διπλούς αγώνες τον νικητή του ζευγαριού Κάστρο Γερακίου – Ευρώτας Έλους.