Γ΄ Εθνική

“Αυτοκτόνησε” (0-0) στο “Νησί” ο Παναρκαδικός με τον Πάμισο!

Ο Παναρκαδικός δεν κατάφερε να ξεφύγει με το διπλό, καθώς “κόλλησε” στο 0-0 με την ομάδα του Πάμισσου Μεσσήνης, για την 22η αγωνιστική του 8ου ομίλου της Γ’ Εθνικής.

Η πρώτη φάση ήταν για τους γηπεδούχους. Στο 16’ ο Μωράκης με σέντρα σουτ θέλησε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα. Ωστόσο, ο γκολκίπερ του Παναρκαδικού, Καλογερόπουλος με τις γροθιές απομάκρυνε σε κόρνερ.

Στο 21ο λεπτό ο Παναρκαδικός κέρδισε ένα φάουλ σε καλό σημείο. Ο Στρέμπας ανέλαβε την εκτέλεση, όμως η μπάλα κατέληξε στην αγκαλιά του Καπατσώρη. Στο 29’ οι πράσινοι απείλησαν και πάλι με φάουλ. Ο πορτιέρε του Πάμισσου, ήταν σε ετοιμότητα και αποσόβησε τον κίνδυνο για την ομάδα του.

Στο 33’ οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που απείλησαν την εστία του Καλογερόπουλου. Ο Δημητρακόπουλος με απευθείας εκτέλεση φάουλ, έστειλε την μπάλα λίγο δίπλα από την εστία του πορτιέρε του τριφυλλιού.

Οι δύο ομάδες οδηγήθηκαν στα αποδυτήρια για το πρώτο ημίχρονο με το σκορ, στο 0-0. Στο δεύτερο 45λεπτο ο Παναρκαδικός απείλησε για πρώτη φορά στο 57’. Ο Καρβάλιο με διαγώνιο σουτ, θέλησε να βρει τον δρόμο προς τα δίχτυα, όμως η μπάλα δεν του έκανε το χατίρι καθώς κατέληξε άουτ.

Η απάντηση από τους γηπεδούχους ήταν άμεση καθώς τρία λεπτά αργότερα, ο Ρήγας εξαπέλυσε ένα δυνατό σουτ, όμως ο Καλογερόπουλος ήταν σε ετοιμότητα και διατήρησε ανέπαφη την εστία του.

Το 0-0 παρέμεινε μέχρι και το τελευταίο σφύριγμα του διαιτητή, Ρούτση, με αποτέλεσμα Παναρκαδικός και Πάμισσος να μοιράζονται τον βαθμό της ισοπαλίας, για την 22η αγωνιστική του 8ου ομίλου της Γ’ Εθνικής.

ΠΑΜΙΣΣΟΣ: Καπατσώρης, Αριστομενόπουλος, Νινιός, Φιλόπουλος, Αλεβίζος (88’ Γεωργούδιος), Μωράκης, Παπαδόπουλος (83’ Κοντομανωλόπουλος), Ρήγας, Δημητρακόπουλος, Ηλιόπουλος (58’ Ρούτσης), Χειλάς (74’ Μανιατέας).

ΠΑΝΑΡΚΑΔΙΚΟΣ: Καλογερόπουλος, Καναβέτας (85’ Βίγκνιεβιτς), Μπινιώρης, Τρέσα (77’ Δ. Λυμπερόπουλος), Γκαντιάγκα, Γιαλαμίδης (73’ Καπετανάκης), Τσιώλης (90′ Τσάνης), Στρέμπας, Γεωργόπουλος, Ν. Λυμπερόπουλος, Καρβάλιο.