Καλαμάτα

“Χ” (1-1) στη Μάνδρα η “διπρόσωπη” σήμερα Μαύρη Θύελλα… (photos)

Φάση από την "μάχη" σήμερα της Μάνδρας... (photo credits: GeorntamilisTheodoros)

Η Καλαμάτα το σχετικό μας φωτορεπορτάζ μπορείτε να το δείτε εδώ – κάνοντας ένα κακό α’  ημίχρονο βρέθηκε να χάνει με 1-0 στη Μάνδα, αλλά ανεβάζοντας στροφές στο β’  μέρος ισοφάρισε το ματς σε 1-1, ενώ είχε και ευκαιρία να κάνει την ανατροπή, χωρίς όμως να τα καταφέρει, απέναντι στον αποδυναμωμένο στο δεύτερο γύρο μεταγραφικά τοπικό Μανδραϊκό, που έχασε τον Γενάρη  παρακαλώ έξι (6) βασικούς του ποδοσφαιριστές!!!

Κακή λοιπόν η Καλαμάτα στο πρώτο μέρος, φοβήθηκε ίσως υπερβολικά το ματς, την βρήκε … μπόσικη όπως λέμε ο Μανδραϊκός και έβαλε πρώτος γκολ, πηγαίνοντας στο ημίχρονο στα αποδυτήρια με το 1-0 (15΄ Πετσίτης).
Στο δεύτερο μέρος η Μαύρη Θύελλα, ανέβασε την απόδοσή της – χωρίς τον Μίνγκα (!) όμως – κατάφερε να κάνει το 1-1, όχι όμως και το 1-2 που ήταν και το μέγα ζητούμενο του σημερινού αγώνα για τους ‘Μεσσήνιους”, που πλέον βλέπουν στον Ασπρόπυργο στο -2 από το -4 που ήταν πριν τους σημερινούς αγώνες!!!

Στο β’ μέρος η Καλαμάτα ανέβασε κι άλλο την απόδοσή της κι ενώ ο Μανδραϊκός έχασε μεγάλη ευκαιρία στο 65΄ με τον Κωνσταντινίδη να “καθαρίσει” το ματς, στο επόμενο λεπτό ο Γιόνδης (είχε περάσει στο ματς, λίγο νωρίτερα, στη θέση του… Μίνγκα) έκανε το 1-1!
Το γκολ αποσυντόνισε την ομάδα της Μάνδας και η Καλαμάτα έχασε μεγάλη ευκαιρία με τον Γιόνδη στο 70΄!
Η Καλαμάτα προσπάθησε μέχρι το τελευταίο λεπτό για την ανατροπή, ήταν καλύτερη, αλλά δεν κατάφερε να σκοράρει άλλο γκολ και το τελευταίο σφύριγμα βρήκε τις δύο ομάδες ισόπαλες με 1-1.
Η Μαύρη Θύελλα “πλήρωσε” το κακό α’ ημίχρονο και πλέον είναι στο +2 από τον δεύτερο Ασπρόπυργο.

Το ματς στη Μάνδρα παρακολούθησαν 500 φίλαθλοι από τους οποίους οι 150 οπαδοί της Μαύρης Θύελλας.
Διαιτητής του αγώνα ήταν ο κ. Βλάχος (Ανατολικής Αττικής), με βοηθούς τους Ζήρδας, Νικολάου (Αθηνών). Πολύ καλοί όλοι τους. “πανηντάρηδες” όπως λέμε…

Μανδραϊκός: Μποζιονέλος, Κατσικιάς, Τσακίρης, Μαυρίδης, Στρατάκης, Βασιλειάδης, Κωνσταντινίδης (91’ Ναούμ), Πετσίτης, Κούστας (48’ Ντουντίγια, 91’ Σταυρόπουλος), Μπούτσης, Μπόρι (72’ Καλαματιανός).
Καλαμάτα: Κασωτάκης, Τάμπας, Φουάσης, Βοσκόπουλος, Αλιατίδης, Ζελέκου (56′ Λαθύρης), Πέριτς, Πινδώνης, Μάρκοβιτς (85′ Αθανασόπουλος), Μίνγκας (56′  Γιόνδης), Χίλγκεν (59′ Αντωνιάδης).

“Χ” (1-1) στη Μάνδρα η “διπρόσωπη” σήμερα Μαύρη Θύελλα… (photos) “Χ” (1-1) στη Μάνδρα η “διπρόσωπη” σήμερα Μαύρη Θύελλα… (photos) “Χ” (1-1) στη Μάνδρα η “διπρόσωπη” σήμερα Μαύρη Θύελλα… (photos)