Καλαμάτα

“Φιλικά” 4-0 η Κ19 της Καλαμάτας τον αδύναμο όμως τοπικό Ηρακλή

“Φιλικά” 4-0  η Κ19 της Καλαμάτας τον αδύναμο όμως τοπικό Ηρακλή

Η νέα  επί της ουσίας Κ19 της Καλαμάτας στο πρώτο φιλικό προετοιμασίας επιβλήθηκε εύκολα  χθες με 4-0 του αδύναμου Ηρακλή Καλαμάτας στο γήπεδο Ασπροχώματος.

Η Καλαμάτα προηγήθηκε 1-0 στο ημίχρονο με γκολ του Μωραγιάννη για να ακολουθήσουν τρία ακόμη τέρματα στο β’ μέρος. Ο Γκότσης έκανε το 2-0, ο 15χρονος Παναγιώτης Φράγκος το 3-0 και το σκορ έκλεισε ο Δρούγας λίγο πριν το φινάλε.

Η Κ19 της Καλαμάτας αγωνίστηκε με τους Τσιφτσή, Στυλιανόπουλο, Γουρνά, Μεμά, Γκότση, , Σαούτη, Σερπάνο, Παπαδόπουλο, Δρούγα, Ρούπα και Μωραγιαννη στην αρχική ενδεκάδα ενώ στο β ημίχρονο έπαιξαν οι Παπαγεωργακόπουλος, Φράγκος, Θεοφιλόπουλος, Κουρεντζής, Μητρόπουλος και Καραγιάννης.

Η συνέχεια έχει δύο ακόμη φιλικά με Εθνικό Μελιγαλά το ερχόμενο Σάββατο 4/9 και με Εράνη Φιλιατρών στις 12/9 πριν τα πρώτα ματς του Κυπέλλου Μεσσηνίας.