“Καζάνι που βράζει” το Διαβολίτσι για Αχαϊκή και Μπακογιάννη, ζητά προστασία από ΕΠΣΜ (+pic-vid)

“Καζάνι που βράζει” το Διαβολίτσι για Αχαϊκή και Μπακογιάννη, ζητά προστασία  από ΕΠΣΜ (+pic-vid)
Το "μαϊμού" πέναλτι που πήρε η Αχαϊκή από τον ... κύριο Μπακογιάννη!

Καζάνι που βράζει το Διαβολίτσι για Αχαϊκή και Μπακογιάννη, ζητά προστασία από την τοπική  ΕΠΣ Μεσσηνίας, όψει πια του αγώνα του, ζωής και θανάτου για την σωτηρία του, την Τετάρτη με τον Διαγόρα Βραχνέικων

Αντίθετα,  η Αστυνομία ήταν άψογη στην Κάτω Αχαγιά, απέναντι στην ομάδα και την διοίκηση τους οποίους προστάτευσε και φρόντισε κάθε με λεπτομέρεια για την ασφαλή διεξαγωγή του αγώνα .

Θυμίζουμε: Διαιτητής ήταν 0… Μπακογιάννης (Αθηνών).

Βοηθοί του: Βιτσεντζάτος (Ανατ. Αττικής) αυτός δεν σήκωσε τη σημαία στο οφσάιντ  και ο Τσολακίδης (Αθηνών).

Το τέλειο έγκλημα έγινε προχθές στην Κάτω Αχαγιά – θεωρούν λοιπόν στον ΑΟΔ – στο παιχνίδι ανάμεσα στην Αχαϊκή και τον Α Ο Διαβολιτσίου για τον 9ο όμιλο της Γ εθνικής !!!

Ανύπαρκτο πέναλτι  υπέρ των γηπεδούχων στο 0-1 για το Διαβολίτσι !!! Δείτε το:

Γκολ καθαρό οφσάιντ στο 1-1 που έδωσε την νίκη στους γηπεδούχους στις καθυστερήσεις μάλιστα του αγώνα !!!

Επίσης , ο Μπακογιάνης έδωσε:
Κίτρινη κάρτα για διαμαρτυρία στο γκολ οφσάιντ στον μοναδικό ποδοσφαιριστή  του ΑΟΔ (Μπαλόπουλος) που είχε τρεις (είναι σε όλα τα παιχνίδια ο αρχηγός της ομάδας )!!!

Αποβολή με απευθείας κόκκινη στον ποδοσφαιριστή  (Πιτσιλής) του ΑΟΔ,  που προκειμένου να συνεχίσει το παιχνίδι στις καθυστερήσεις, ζητάει την μπάλα από παράγοντα της Αχαϊκής που βρίσκεται στο κέντρο του γηπέδου και χωρίς επαφή πέφτει κάτω !!!

Ευκαιρία για γκολ στις καθυστερήσεις από τον Λιόλιο και εφευρίσκει επιθετικό φάουλ!!!
Ενώ οι ομάδες ήταν στον αγωνιστικό χώρο περίμεναν την είσοδο του διαιτητή με 6 λεπτά καθυστέρηση (αυτό στην αρχή του αγώνα βέβαια).

—Μετά
τα  «προειδοποιητικά  χαστούκια» την προηγούμενη Κυριακή στο παιχνίδι με τον Πάμισο Μεσσήνης από τον αξιολογημένο διαιτητή από την Αχαΐα, Κο Ανδριανό,
ο άλλος αξιολογημένος διαιτητής κος Μπακογιάννης με την παρέα του τους επόπτες Κο  ολοκλήρωσαν ό,τι άφησε ως εκρεμμότητα .

Τα ερωτήματα πλέον του ΑΟΔ, σύμφωνα πάντα με Κύκλους της ομάδας:
—Κε Καλύβα,που όλοι παραδέχονται  το πόσο τίμιος και ηθικός είστε  ,έχετε γνώση για το τί γίνεται πίσω από την πλάτη σας…???
Δεν σας αξίζει καθόλου να σας εκθέτουν κατ αυτόν τον τρόπο οι «κύριοι» αυτοί.!!!

—Κε Σπηλιώτη , πρόεδρε της ΕΠΣ Μεσσηνίας , ο κος Δανιήλ νοιάζεται και προστατεύει τα σωματεία της Αχαίας .Εσείς τί κάνετε για να προστατεύσετε τα σωματεία της δικής  σας ένωσης ??
Δεν φτάνει απλά να παρακολουθείτε μόνο τα εγκλήματα  που γίνονται !!!

—Πόσο αξιολογημένος διαιτητής είναι ο  κος Μπακογιάννης ,με αυτό το ανύπαρκτο πέναλτι που δίνει και με το γκολ οφσάιντ που μετράει…???
Γελάει όλη η ποδοσφαιρική Ελλάδα που παρακολουθεί το πρωτάθλημα της ντροπής , βλέποντας τον να προσφέρει υψηλές υπηρεσίες στους….

Να δούμε τί άλλο μας περιμένει ακόμη !!! Συγχαρητήρια και εις ανώτερα !!!

Αυτά ακούγονται πια στην Μεσσηνία και ειδικότερα στην συμπαθή και τίμια ομάδα του ΑΟ Διαβολιτσίου. Πάντως ανακοίνωση δεν σκοπεύει να βγάλει  ο σύλλογος…