“Τεσσάρα” έφαγε η Εράνη στην Σύρο…

“Τεσσάρα” έφαγε η Εράνη  στην Σύρο…

Την τέταρτη νίκη της λοιπόν  στο φετινό πρωτάθλημα πήρε η Ελλάς Σύρου, καθώς σε αγώνα που έγινε το μεσημέρι της Κυριακής επικράτησε 4-0 της Εράνης Φιλιατρών για την 10η αγωνιστική του Γ ομίλου της Γ Εθνικής κατηγορίας.

Το σκορ για την ομάδα της Σύρου άνοιξε ο Παυλόπουλος στο 24ο λεπτό. Το 2-0 για την ομάδα της Σύρου σημείωσε ο Αλέξανδρος Μελισσόπουλος 8 λεπτά αργότερα. Στο δεύτερο ημίχρονο η Ελλάς σημείωσε άλλα δυο γκολ και σε γενικές γραμμές η ομάδα ικανοποίησε με την εμφάνιση της, καθώς εκτός από τα γκολ είχε και πολλές ευκαιρίες.

Στο 85΄ μετά από ωραία κάθετη μπαλιά του Λαντίκα στον Κοντσι, ο Αργεντινός να πέρασε τον Σαββίδη που στην κενή εστία έγραψε το 3-0. Ένα λεπτό αργότερα μετά από εκπληκτική κυκλοφορία της μπάλας, ο Λαντίκας από κοντά έγραψε το 4-0.

Επόμενος αντίπαλος το Μεσολόγγι εκτός έδρας, με την ομάδα να αναζητά άλλο ένα τρίποντο που θα την ανεβάσει ακόμη ψηλότερα στον βαθμολογικό πίνακα του ομίλου. Πλέον η Ελλάς έφτασε τους 13 βαθμούς στο πρωτάθλημα.

ΕΛΛΆΣ ΣΎΡΟΥ (Χριστοφιλέας): Παπαδόπουλος, Ζαφείρης, Αγιώτης, Οικονομόπουλος, Ζάχι, Μπόσιο Καρμοίρης (65’ Κασάπης), Κόντσι (82’ Λαντίκας), Μηνάς (82’ Ρούσσος), Μελισσόπουλος (88’ Παράβαλος), Παυλόπουλος (65΄΄Πρεβεζιάνος).

ΕΡΆΝΗ ΦΙΛΙΑΤΡΏΝ: Σαββίδης, Καπλάνης, Μπινιώρης, Σαμσόν (40’ Μπουρδέκας), Μπάρκας (46’ Μπουλγουρίδης), Πέππας (70’ Περαματζής), Σινάνι (46’ Πλατάνας), Τσέρπες, Καραμπέτσος, Δημητρίου (75΄ Φλαριώτης).