![SL2: Χώθηκε (!) παλι ο… Ράλλης – Έντονη δυσαρέσκεια Βεργή στην ΠΑΕ Καλαμάτα!](https://www.sportstonoto.gr/wp-content/uploads/2022/12/89f2292804e3cd3a7d6c5ec10a2d07ed_L.jpg)
Δύσκολα τελικά – φίλε μας Γιώργο Πρασσά – μπορεί να “απαλλαγεί” από τον “αιωνόβιο” Γιώργο Ράλλη η Μαύρη Θύελλα, καθώς σήμερα στο Δ.Σ. της Super League 2, αν και ο νόμιμος αντιπρόσωπος της ΠΑΕ Καλαμάτα είναι ως γνωστόν ο Κώστας Βεργής (Α’ αντιπρόεδρος και 2ος κατά σειρά μέτοχος αυτής, μετά βέβαια τον Γιώργο Πρασσά) και ενώ ο Κώστας Βεργής (μετά από απόφαση φυσικά του Γιώργου Πρασσά, ύστερα από την αποχώρηση του Κωνσταντίνου Παπασταμάτη) ήταν φυσικά εκεί, ξαφνικά εμφανίστηκε πάλι ο… Γιώργος Ράλλης, ο οποίος από μόνος του (!!!) θα λέγαμε πως πήρε το λόγο και δήλωσε εκπρόσωπος της μεσσηνιακής ΠΑΕ, αφήνοντας έτσι εκτεθειμένο τον Κώστα Βεργή…
Μάλιστα, ο τελευταίος δηλώνει πια έντονα δυσαρεστημένος από την στάση και συμπεριφορά του πρώην προέδρου της Μαύρης Θύελλας και οι πληροφορίες μας μιλάνε ακόμη και στο ενδεχόμενο της παραίτησης του (!) από την ΠΑΕ Καλαμάτα και καλείται τώρα ο ίδιος ο Γιώργος Πρασσάς να παρέμβει πυροσβεστικά, τραβώντας ξανά τα λουριά στον εν λόγω – συμπαθή είπαμε κατά τα άλλα πάντα – πάντα “αιωνόβιο” παράγοντα της Καλαμάτας…
Μετά και από αυτό, στο μυαλό μας έρχεται αναπόφευκτα θα λέγαμε, η δήλωση του Μίλτου Γκόφα στο Sportstonoto και στην εκπομπή του Σωτήρη Γεωργούντζου, ποιος τελικά διοικεί επί της ουσίας τη Μαύρη Θύελλα; Μήπως (τελικά) αυτός είναι ακόμη ο Γιώργος Ράλλης;
Ο Γιώργος Ράλλης, το όνομα του οποίου τελικά δηλώθηκε ως εκπρόσωπος (!) της ΠΑΕ Καλαμάτα στην Επιτροπή της Super League 2, που θα μεταβεί στην ΕΠΟ για να διαμαρτυρηθώ, όπως γράψαμε στο προηγούμενο ρεπορτάζ μας, στην ΚΕΔ για τις τραγικές φέτος διαιτησίες στη SL2.
H σχετική ανακοίνωση της Super League 2 με τα ονόματα της επιτροπής που προαναφέραμε:
“Ισομερή προβολή των αγώνων από την ΕΡΤ ζητούν οι 30 ΠΑΕ της Super League 2.
Συστάθηκε πενταμελής επιτροπή, οποία ζητάει συνάντηση με τον Πρόεδρο της ΚΕΔ κ. Στιβ Μπένετ, εντός της εβδομάδας και έως την επανέναρξη του Πρωταθλήματος συνάντηση για να καταθέσει συγκεκριμένες προτάσεις.
Ολοκληρώθηκε το Διοικητικό Συμβούλιο της Super League 2, το οποίο έλαβε τις εξής αποφάσεις:
– Αποφασίστηκε ομόφωνα η αποστολή επιστολής, στον Πρόεδρο της ΚΕΔ κ. Στιβ Μπένετ.
– Συστάθηκε επιτροπή αποτελούμενη από τον Πρόεδρο κ. Λεουτσάκο και τους ιδιοκτήτες των ΠΑΕ ΑΕΛ κ. Νταβέλη, ΠΑΕ Νίκη Βόλου κ. Παπακωνσταντίνου, ΠΑΕ Καλαμάτα κ. Ράλλη και ΠΑΕ Χανιά κ. Ροκάκη, η οποία ζητάει εντός της εβδομάδας και έως την επανέναρξη του Πρωταθλήματος συνάντηση για να καταθέσει συγκεκριμένες προτάσεις.
– Με ομόφωνη απόφαση, οι ΠΑΕ ζητούν από την ΕΡΤ την ισομερή προβολή των αγώνων και των 30 συμμετεχόντων”.
car rentals kalamata
car rentals kalamata
car rentals kalamata
car rentals kalamata
car rentals kalamata
![](https://www.sportstonoto.gr/wp-content/uploads/2021/04/sportstonoto-newwhite.png)
1 Comment
Leave a Reply
Ακύρωση απάντησης
Leave a Reply
![](https://www.sportstonoto.gr/wp-content/uploads/2024/04/tsikouris_georgios.jpg)
![](https://www.sportstonoto.gr/wp-content/uploads/2022/06/alberto_sala.jpg)
Πρόσφατα άρθρα
- Οι αθλητικές μεταδόσεις του Σαββάτου: Με πρεμιέρα των Ολυμπιακών Αγώνων σήμερα (+videos)
- Θανατηφόρο τροχαίο στη Μεσσηνία – 2 παιδιά ανάμεσα στους 4 νεκρούς (video)
- Ολυμπιακοί Αγώνες, Τελετή Έναρξης: Ο Ζιντάν παρέδωσε την Ολυμπιακή Φλόγα στον Ναδάλ (+video)
- Ιαπωνία – Παραγουάη 5-0 | HIGHLIGHTS
- Τελετή Έναρξης | ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ συγκίνηση από την ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ Celine Dion! (video)
- Τελετή Έναρξης | Η είσοδος της Κύπρου με σημαιοφόρο τον Μίλαν Τραΐκοβιτς! (video)
Addurl.gr – Κατάλογος Επιχειρήσεων
![](https://www.sportstonoto.gr/wp-content/uploads/2020/10/ademai.jpg)
Δες ακόμη…
-
Η Ώρα του Σωτήρη
/ 2 μήνες agoΘοδωρής Ζαγοράκης: “Γιώργο Πρασσά κάντο όπως ο Ιβάν Σαββίδης” (+video)
Μια ξεχωριστή “Ωρα του Σωτήρη” είχαμε λοιπόν την Δευτέρα 3-6-2024, στις 22:30′ το βράδυ,...
By sportstonoto -
Καλαμάτα
/ 2 μήνες agoΓεωργούντζος: “Το όνειρο πραγματικότητα ο Ολυμπιακός, θα πάει στη Super League την Καλαμάτα ο Πρασσάς” (video)
Ο Σωτήρης Γεωργούντζος μίλησε ως καλεσμένος στο κεντρικό δελτίο ειδήσεων του “Mesogeios tv“ και...
By sportstonoto
Κριτης
28/12/2022 at 20:38
Δεν θα βάλεις μυαλό με τιποτα έτσι; Αφού βλέπεις πλέον είσαι στο περιθώριο! Τι ζητάς; Αυτό που προσδοκούσες τελικά δεν κατάλαβες ότι το έχασες; Σε κατάλαβαν ρεεεεεεεεεε!!