ΣΟΚ από Πανιώνιο και ήττα με 1-0 στην Νέα Αλικαρνασσό!

Ο σκληροτράχηλος πάντα  Ηρόδοτος  νίκησε πριν λίγο  με 1-0 του Πανιωνίου στο γήπεδο της Νέας Αλικαρνασσού και το  γκολ το έβαλε ο αειθαλής Γιάννης Κοιλιάρας στο 66ο λεπτό του αγώνα.

Η τρομερή ζέστη πάντως  έκανε το έργο των ποδοσφαιριστών. Στο 42′ ο Γκίνη βγήκε μόνος του απέναντι σε όλους τους αμυντικούς των κυανέρυθρων αλλά κουράστηκε και το σουτ που έπιασε ήταν αδύναμο και ο Στουρνάρας μπλόκαρε την μπάλα.

Η ομάδα της Αλικαρνασσού ζήτησε πέναλτι στο 53ο λεπτό σε μαρκάρισμα πάνω στον Κοιλιάρα από τον Τσαμούρη. Στο 65 προς 66′,  ο Κίσσας έκανε το σουτ, από το ύψος της μεγάλης περιοχής, ο Κοιλιάρας ήρθε σαν τρέιλερ από πίσω αμαρκάριστος και έσπρωξε την μπάλα στα δίχτυα ανοίγοντας το σκορ. Ο Πανιώνιος  και ο Μπρέγκου δεν βρήκε εστία σε σουτ που έπιασε στο 66′, ενώ στην κόντρα ο Ποτουρίδης έχασε μοναδική ευκαιρία να κάνει δύο τα τέρματα της ομάδας του.

Διαιτησία: Παράπονα ο Πανιώνιος από τον τσαμούρη, από τον Πειραιά

Διαιτητής: Τσαμούρης (Πειραιά)
Βοηθοί: Κωνστάντιος (Εύβοιας), Φραγκιαδάκης (Λασιθίου)
4ος: Μόσχου (Λασιθίου).

ΗΡΟΔΟΤΟΣ (Σκύβαλος): Γεωργίου, Καργιωτάκης(59′ Γαρεφαλάκης), Κοιλιάρας Γ.(90′ Κοντογιάννης), Κανδυλάκης, Μπαλάφας, Χαρίτος, Αργιλέσι, Κοιλιάρας Δ., Ποτουρίδης(67′ Κασαπάκης) Κίσσας(67′ Καλαμιώτης), Γκίνη(90′ Δασκαλάκης)

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Κοροπούλης): Στουρνάρας, Λάμψας(61′ Ζάχι), Ξυγκόρος, Ζούλιας, Κοντοές, Μπέργκου, Νίνο, Πίσπας, Λιούμης(46′ Σταμάτης), Γροντής, Μούντριχας.