![Στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Παμπαίδων/Παγκορασίδων της Χαλκίδας συμμετέχει ο Μεσσηνιακός](https://www.sportstonoto.gr/wp-content/uploads/2019/07/%CE%A0%CE%B1%CE%BC%CF%80%CE%B1%CE%B9%CE%B4%CE%B5%CF%82-%CF%80%CE%B1%CE%B3%CE%BA%CE%BF%CF%81%CE%B1%CF%83%CE%B9%CE%B4%CE%B5%CF%82-%CE%9A16.png)
Για την Χαλκίδα αναχώρησε χθες Παρασκευή ο Μεσσηνιακός προκείμενου να συμμετέχει στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Παμπαίδων/ Παγκορασίδων που θα διεξαχθεί αυτό το Σαββατοκύριακο 13-14 Ιουλίου 2019.
Η αποστολή του Μεσσηνιακού αποτελείται από 11 αθλητές και αθλήτριες. Οι συμμετέχοντες επιβεβαίωσαν την συμμετοχή τους στην διοργάνωση κατόπιν επίτευξης ορίων πρόκρισης, όπως αυτά ορίστηκαν από τον ΣΕΓΑΣ. Οι συμμετοχές του Μεσσηνιακού έχουν ως εξής:
Παμπαίδες: Μάριος Παπαγιαννόπουλος (ακοντισμός), Κώστας Σαραντόπουλος (80μ., 4×80μ.), Νίκος Στρατόπουλος (80μ., 4×80μ.), Παναγιώτης Λύγουρης (80μ., 4×80μ.), Ηλίας Μπαχαρακάκης (80μ., 4×80μ.).
Παγκορασίδες: Σταυριάνα Σταθοπούλου (ακοντισμός), Ηλιάνα Τασιοπούλου (300μ. με εμπόδια, 4×80μ.), Χριστιάνα Πλατανίτη (300μ., 4×80μ.), Μαριλένα Φεράι (80μ.με εμπόδια, 4×80μ.), Βασιλική Κουλιέρη (80μ., 4×80μ.), Θεοδώρα Καγιά (μήκος).
Στο μεταξύ, η αθλήτρια του τμήματος Μαρία Μάλλιου συμμετείχε την Τετάρτη 10 Ιουλίου, στην διοργάνωση στίβου «Τοφάλεια» που πραγματοποιήθηκε στο Παμπελοποννησιακό Στάδιο της Πάτρας. Η Μάλλιου έλαβε μέρος στον δρόμο των 100μ. και κατετάγη 13η με επίδοση 13’’.60.
Από τον Μεσσηνιακό ΓΣ
![](https://www.sportstonoto.gr/wp-content/uploads/2021/04/sportstonoto-newwhite.png)
![](https://www.sportstonoto.gr/wp-content/uploads/2024/04/tsikouris_georgios.jpg)
![](https://www.sportstonoto.gr/wp-content/uploads/2022/06/alberto_sala.jpg)
Πρόσφατα άρθρα
- Οι αθλητικές μεταδόσεις του Σαββάτου: Με πρεμιέρα των Ολυμπιακών Αγώνων σήμερα (+videos)
- Θανατηφόρο τροχαίο στη Μεσσηνία – 2 παιδιά ανάμεσα στους 4 νεκρούς (video)
- Ολυμπιακοί Αγώνες, Τελετή Έναρξης: Ο Ζιντάν παρέδωσε την Ολυμπιακή Φλόγα στον Ναδάλ (+video)
- Ιαπωνία – Παραγουάη 5-0 | HIGHLIGHTS
- Τελετή Έναρξης | ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ συγκίνηση από την ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ Celine Dion! (video)
- Τελετή Έναρξης | Η είσοδος της Κύπρου με σημαιοφόρο τον Μίλαν Τραΐκοβιτς! (video)
Addurl.gr – Κατάλογος Επιχειρήσεων
![](https://www.sportstonoto.gr/wp-content/uploads/2020/10/ademai.jpg)
Δες ακόμη…
-
Η Ώρα του Σωτήρη
/ 2 μήνες agoΘοδωρής Ζαγοράκης: “Γιώργο Πρασσά κάντο όπως ο Ιβάν Σαββίδης” (+video)
Μια ξεχωριστή “Ωρα του Σωτήρη” είχαμε λοιπόν την Δευτέρα 3-6-2024, στις 22:30′ το βράδυ,...
By sportstonoto -
Καλαμάτα
/ 2 μήνες agoΓεωργούντζος: “Το όνειρο πραγματικότητα ο Ολυμπιακός, θα πάει στη Super League την Καλαμάτα ο Πρασσάς” (video)
Ο Σωτήρης Γεωργούντζος μίλησε ως καλεσμένος στο κεντρικό δελτίο ειδήσεων του “Mesogeios tv“ και...
By sportstonoto