Στο Conference η Καραμπάγκ, αήττητη η Φράιμπουργκ – Η τελική βαθμολογία στον όμιλο του Ολυμπιακού (+vids)

Ισόπαλο (1-1) έληξε το ματς μεταξύ της Καραμπάγκ και της Φράιμπουργκ στο Αζερμπαϊτζάν με τους γηπεδούχους να πετούν την ευκαιρία και να αποκλείονται από τη συνέχεια του Europa League.

Τα «πάνω κάτω» στον 7ο όμιλο η νίκη της Ναντ επί του Ολυμπιακού στο Φάληρο και η ισοπαλία της Καραμπάγκ από τη Φράιμπουργκ. Οι Αζέροι αναδείχθηκαν ισόπαλοι με σκορ 1-1 με την Φράιμπουργκ και σε συνδυασμό με το «διπλό» της Ναντ στο Φάληρο αποκλείστηκαν από τη συνέχεια του Europa League.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τον καλύτερο τρόπο για τη Φράιμπουργκ καθώς μετά από 24 «άγονα» λεπτά κατάφερε να κερδίσει πέναλτι το οποίο αξιοποίησε ο Πέτερσεν για το 1-0 το οποίο ήταν και το σκορ για το πρώτο ημίχρονο.

Στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 55′ ο Βέσοβιτς σκόραρε για την Καραμπάγκ όμως το γκολ ακυρώθηκε ως οφσάιντ.

Έπειτα από πέντε λεπτά οι γηπεδούχοι έμειναν με 10 ποδοσφαιριστές καθώς ο Μεντίνα μετά από σκληρό μαρκάρισμα αποβλήθηκε και έκανε το έργο για την ομάδα του… βουνό.

Παρά το αριθμητικό μειονέκτημα η Καραμπάγκ κατάφερε να ισοφαρίσει στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων με όμορφη κεφαλιά του Οβούσου όμως ήταν πλέον πολύ αργά.

Στο Conference συνεχίζουν οι Αζέροι, πρώτη και αήττητη η Φράιμπουργκ.