Εύκολα η ΑΕΚ Β’ την Ρόδο…

Εύκολα η ΑΕΚ Β’ , επικράτησε με 5-0 της ευρισκόμενης πθα σε πολύ άσχημη,  γενικά,  κατάσταση Ρόδου μας…

Η Ρόδος λοιπόν δεν κατάφερε να αντισταθεί στην ΑΕΚ Β’, γνωρίζοντας βαριά ήττα με σκορ 5-0 στο «Σεραφείδειο» στο πλαίσιο της εμβόλιμης 31ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Super League 2 στον 2ο όμιλο.
Οι γηπεδούχοι ήταν ανώτεροι σε όλοι την διάρκεια της αναμέτρησης, δημιουργώντας ευκαιρίες για να πετύχουν κι άλλα τέρματα. Τα «ελάφια» με το συγκεκριμένο αποτέλεσμα, παρέμειναν στην τελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα και πλέον ελπίζουν σε ένα θαύμα για να παραμείνει η ομάδα στην κατηγορία. Αξίζει να σημειώσουμε ότι σε ακόμα ένα παιχνίδι η ΠΑΕ Ρόδος, αγωνίστηκε χωρίς τερματοφύλακα, καθώς την εστία της υπερασπίστηκε ο μεσοαμυντικός Όγκεστ Σουλάι.

Το σκορ για την Ένωση άνοιξε ο Γιούσης με ωραίο πλασέ μόλις στο 6ο λεπτό του αγώνα, με την ομάδα του Παναγιωταρά να πηγαίνει στα αποδυτήρια με το προβάδισμα του 3-0 χάρη στα δύο προσωπικά γκολ του Κορομηλά στο 35′ και 44′. Μάλιστα, ο σκόρερ των δύο τερμάτων της ΑΕΚ έχασε μεγάλη ευκαιρία στο 74′ να σημειώσει χατ-τρικ, με το σουτ του να καταλήγει στο δοκάρι του Σουλάι. Ο Γεωργέας στο 78′ βρήκε τον δρόμο προς τα δίχτυα, γράφοντας το 4-0, για να έρθει δύο λεπτά αργότερα ο Κοσίδης και να σφραγίσει τη νίκη της ΑΕΚ με το εμφατικό 5-0.

ΑΕΚ Β’: Θεοχάρης, Ραντόνια, Μιτάι (70′ Παρράς), Λάτσι, Αρβανίτης, Μπάμπης, Γερολέμου (46′ Γεωργέας), Κορομηλάς, Τζούντα Γκαρσία (46′ Πάπα), Γιούσης (61′ Κοσίδης), Ευθ. Χριστόπουλος (70′ Απ. Χριστόπουλος).

Ρόδος: Σουλάι, Μαρτάκης, Νικολόπουλος, Καψάλης, Καραγεώργης, Μακρυδημήτρης, Μπότος, Χύσι, Μάρκοβιτς, Παπάζογλου, Γκαρσία.