Μεσσηνία

«Θύελλα»  η Μερόπη 1-0 τον Αστέρα Βαλύρας

Η Θύελλα Μερόπης επικράτησε στην κυριακάτικη 02/12 εντός έδρας αναμέτρηση  της Β΄ Μεσσηνίας επί του Αστέρα Βαλύρας με σκορ 1-0.

Το μοναδικό τέρμα των γηπεδούχων πέτυχε επτά λεπτά πριν την εκπνοή του αγώνα ο  Δαβίλας,  που έμελλε να αποδειχθεί η «χρυσή» αλλαγή των νικητών, καθώς αντικατέστησε στο 63ο λεπτό τον Δημητρόπουλο και στο 83ο λεπτό σκοράρισε.

Αντίθετα, οι «κιτρινόμαυροι» της Ιθώμης πραγματοποίησαν μέτρια εμφάνιση (σ.σ. εξαίρεση αποτέλεσε ο γκολκίπερ Παναγιώτης  Σταθόπουλος) ο οποίος σε 2-3 περιπτώσεις κατέβασε τα ρολά και χειροκροτήθηκε από τους θεατές που βρέθηκαν  στο στάδιο του Μελιγαλά. Επίσης, αισθητή ήταν και η απουσία του πρώτου σκόρερ τους Γιάννη Καρύδη που εξέτισε ποινή μιας αγωνιστικής.

Εύκολο έργο, είχε το διαιτητικό τρίο Δ. Σταυρόπουλος, Μ. Αγγελή και Π. Βασιλοπούλου

Α.Σ. ΘΥΕΛΛΑ ΜΕΡΟΠΗΣ: Παναγιωτίδης, Καραμπούλας, Zylfo, Γεωργακόπουλος. Διαγούπης, Κατσιμπάρος Δημόπουλος, Δημητρόπουλος (66΄Δαβίλας), Βασίλης Τσιλίκος (86΄Παπαδόπουλος), Ρουσιάς (90+ Χαραλαμπόπουλος) και Coushaj (46΄Κυρκιλής).

ΑΠΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΑΛΥΡΑΣ: Σταθόπουλος, Μπουρίκας, Σιάγκρης, Φουρναράκος, Πανταζής (63΄λ.τ. Καλαφάτης), Καρμπαλιώτης, Κουλέτσης (75΄Τάτσης), Τσάμης, Νίκας, Μουρούσιας και Γεωργακόπουλος