Καλαμάτα

Δυνατή Καλαμάτα, 0-0 με Βόλο, ακυρώθηκε κανονικό γκολ Κασβίρο, ζητά και 2 πέναλτι!

Δυνατή και με βάθος και στον πάγκο σήμερα η Μαύρη Θύελλα!

Πολύ καλή και δυνατή η Μαύρη Θύελλα, ήρθε ισόπαλη 0-0 στο φιλικό της στο Πήλιο με τον Ολυμπιακό Βόλο, γήπεδο των Καναλίων, παρότι τους χωρίζουν, αυτή την στιγμή τουλάχιστον, μία  κατηγορία.

Μάλιστα, σύμφωνα πάντα με το αναλυτικό και ενδελεχή ρεπορτάζ του Sportstonoto.gr, στην Καλαμάτα, η οποία είχε 60-40 την κατοχή μπάλας, ενώ στο δεύτερο ημίχρονο της ακυρώθηκε και κανονικό γκολ, του Κασβίρο με πλασέ στο 70′.

Επίσης οι “μελανόλευκοι” του καλού και διαβασμένου σήμερα ασίλη Βούζα,  ζητάνε και δύο πέναλτι, ενώ να σημειωθεί πως ο πρόεδρος της ΕΠΣ Θεσσαλίας, ο διαβόητος πια και λαλίστατος – κατά της Μαύρης Θύελλας, θυμίζουμε- κύριος… Λασκαράκης , δε έστειλε καν διαιτητές να παίξουν αυτό το σημαντικό φιλικό ματς, το οποίο το σφύριξε ένας… εύσωμος άνδρας και βέβαια  (όπως προαναφέραμε) κοινώς τα έκανε κυριολεκτικά μπάχαλο και όλο τα λάθη του βέβαια, συμπτωματικά… κατά της έξοχης, ξαναλέμε σήμερα, Καλαμάτας!

Ο Θωμάς Γράφας χρησιμοποίησε και τους δύο Γάλλους που είναι υπό δοκιμήν, τον Σορέλ και τον Κλεμέντε, καθώς και τον Καρακώστα. Το φιλικό παιχνίδι ήταν διάρκειας 80 λεπτών (δύο ημίχρονα 40 λεπτών), με τους Βοσνακίδη, Γραικό, Παπαϊωάννου και Ρόκα να αγωνίζονται σε όλο το ματς.

Δεν αγωνίστηκαν οι Άντερσον και Πριόνας, οι οποίοι αντιμετωπίζουν προβλήματα μικροτραυματισμών.

Σε γενικές γραμμές έγινε ένα μέτριο ποιοτικά παιχνίδι δίχως αξιόλογες επιθετικές προσπάθειες και από τις δύο ομάδες.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ: Μακρυωνίτης (41’ Γιδόπουλος , Γραικός, Μπουτζίκος (61’ Μπαρούτας), Παπαϊωάννου, Βοσνακίδης, Ρόκας, Κόλα (56’ Καναβός), Σκοπελίτης (47’ Σόρελ, 73’ Καρακώστας) (Τζέφερσον), Πόζογλου (41’ Κλεμέντε), Στεφάνοβιτς (46’ Τζέφερσον), Τσίτας (52’ Μαρούδας).

ΜΑΥΡΗ ΘΥΕΛΛΑ: Στεφανάκος, Τσουβαλτσίδης, Γαλούπης, Μάκος, Τσιβελεκίδης, Ζαχαρόπουλος, Στεργίδης, Τζόκιτς, Αλεξόπουλος, Βουκμίροβιτς, Σάμσον.
Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι Πάντος, Δήμος, Αντεμάι, Γκελγκέρια, Ψυχογιάννης, Ρουμελιώτης, Σαούτης, Σπαρτιάτης, Ακριστινέι, Τσαλταπασίδης, Καζβιρόπουλος, Τσιγάρος.