Χωρίς κατηγορία

Καλύτερος ο Διαγόρας 3-1 “φιλικά” τον μέτριο – ανέτοιμο, Ιάλυσο…

Καλύτερος και πιο έτοιμος ο Διαγόρας κέρδισε με 3-1 σε φιλικό παιχνίδι τον Γ.Α.Σ. Ιάλυσος το απόγευμα της Κυριακής.

Στο γήπεδο του Αγίου Σουλά, οι «κυανέρυθροι» προηγήθηκαν με το «καλημέρα» και συγκεκριμένα στο 4ο λεπτό με τον Μπαστακό, ο οποίος έκανε το 1-0. Μέχρι το τέλος του ημιχρόνου, ο «γηραιός» κατάφερε να διπλασιάσει τα τέρματα του με τον Δημητρούλα στο 39’.

Οι «ερυθροκίτρινοι» παρουσιάστηκαν βελτιωμένοι στο β’ ημίχρονο και μείωσαν στο 70ο λεπτό με τον Σταθόπουλο, για να διαμορφώσει το τελικό 3-1 με πέναλτι ο Μπαστακός στο 81ο λεπτό (η μπάά βρήκε στο χέρι του Τερζίου).

Και οι δύο ομάδες είχαν καλά και κενά διαστήματα, με τον Διαγόρα να έχει την ποιότητα αλλά και να είναι σαφώς πιο έτοιμος από τον Γ.Α.Σ. Ιάλυσος.

ΔΙΑΓΟΡΑΣ (Σάκης Θεοδοσιάδης): Τσέλιος (46’ Μαντζάρης, 75’ Μπίντσης), Δημητρούλας (74’ Χότζα), Ρουγκάλας (62’ Θεοδωράκης), Κωστούλας (46’ Σελινιωτάκης), Μασούρας (46’ Αθανασίου), Αυγενικού (46’ Ντοριβάλ), Τσιαντούλας (46’ Λινάρδος), Αλάεθ, Σμυρλής (46’ Νάτσης), Μανωλάκης, Μπαστακός.

Γ.Α.Σ. ΙΑΛΥΣΟΣ (Βαγγέλης Χαντές): Ανδρούτσος (81’ Τσιγάρος), Γκέζος (62’ Γιαννιώτης), Καρπαθάκης, Καντούτσης (46’ Τερζίου), Ρεκλείτης, Σκεντεράι, Μαστραντωνάκης (82’ Αζεμάι), Μπάρδης, Παπαδόπουλος (60’ Σταθόπουλος), Μπουσάι, Λουσέρο (63’ Χατζησάββας).