Μεσσηνία

Α’ Μεσσηνίας: “Σκόνταψε” και στους Γαργαλιάνους ο Πανθουριακός

ΤΕΛΛΟΣ ΑΓΡΑΣ- ΠΑΝΘΟΥΡΙΑΚΟΣ 2-2. “ΠΕΤΑΞΕ” ΑΛΛΟΥΣ ΔΥΟ ΒΑΘΜΟΎΣ ΕΚΤΌΣ ΈΔΡΑΣ-ΕΧΑΣΕ ΤΉΝ ΕΥΚΑΙΡΙΑ Ο ΆΓΡΑΣ ΓΙΑ ΤΌ ΤΡΙΠΟΝΤΟ.

Δεύτερη σερί ισοπαλία για τον Πανθουριακό που δεν μπόρεσε να περάσει από την έδρα των Γαργαλιάνων, αφού ήρθε ισόπαλος 2-2 με τον Τέλλο Άγρα, “χάνοντας” δύο ακόμη πολύτιμους βαθμούς.

Οι “ερυθρόλευκοι” μπήκαν πολύ δυνατά στο παιχνίδι και μέσα σε δύο λεπτά κατάφεραν να προηγηθούν με 2-0 στο σκορ.

Όμως, οι παίκτες της Θουρίας αντέδρασαν άμεσα και έφθασαν γρήγορα στην ισοφάριση, πριν την λήξη του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη, κάτι οι καιρικές συνθήκες, κάτι ο αγωνιστικος χώρος, δεν παίχθηκε καλό ποδόσφαιρο και έτσι το αποτέλεσμα έληξε ισόπαλο, με τον Άγρα να παίρνει έναν πολύτιμο βαθμό και την Θουρία να “πετάει” άλλους δύο πόντους.

Στο 18′ ο Βελησσάρης έκανε το 1-0 για την ομάδα του.

Στο 21′ ο Σούλα έγραψε το 2-0 για τους “ερυθρόλευκους”.

Στο 30′ ο Αλεξανδρόπουλος μείωσε σε 2-1.

Στο 32′ ο Ζαχαρόπουλος ισοφάρισε για το τελικό 2-2.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Η. Σκόρδος με βοηθούς τους Αντωνόπουλο και Θεοδωρίδη. Παράπονα έχουν  οι φιλοξενούμενοι…

ΤΕΛΛΟΣ ΑΓΡΑΣ: Σαρρής, Καραχάλιος, Κανελλόπουλος, Βελησσάρης, Ανδρώνης, Σεφεράσι, Αναστασόπουλος, Σερέτης (90′ Νικολόπουλος), Σούλα (73′ Βενετσανάκος), Λάγιος, Διονυσόπουλος (71′ Βάγγαλης).
ΠΑΝΘΟΥΡΙΑΚΟΣ: Κυριακόπουλος, Γιαννακόπουλος, Καραχάλιος, Πιτσιλής, Σερπάνος (86′ Αντεμάι), Γεωργουλέας (66′ Καρύδης), Κουτσουρόπουλος, Ζαραφέτας, Αλεξανδρόπουλος, Βασιλόπουλος, Ζαχαρόπουλος.