Αδικεί το 0-1 με Ζάκυνθο τον Πάμισο – Αυτός έπρεπε να πάρει την πρόκριση…

Τού έβαλε δύσκολα η Ζάκυνθος καί δεν κατάφερε ο Πάμισος Μεσσήνης να πάρει τη νίκη και την πρόκριση στην 3η φάση του Κυπέλλου Ελλάδος καθώς αποκλείστηκε εντός έδρας με σκορ 1-0.

Η ομάδα του Νίκου Γεωργακλή κέρδισε το χειροκρότημα και άρεσε αγωνιστικά από τον φίλαθλο κόσμο, ήταν καλύτερη ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο όπου πίεσε και έχασε ευκαιρίες να πετύχει κάποιο γκολ το οποίο όμως δεν ήρθε.

Έτσι, πλέον άπαντες στρέφουν την προσοχή τους τόσο στο κύπελλο Μεσσηνίας που ξεκινά την ερχόμενη εβδομάδα αλλά και στην έναρξη του πρωταθλήματος με τους ποδοσφαιριστές να κερδίζουν εμπειρίες από τα δύο παιχνίδια που έδωσαν με ομάδες παραπάνω κατηγορίας.

Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης επετεύχθη στο 27ο λεπτό με σκόρερ τον Σούρμπη. Η Ζάκυνθος πέτυχε και 2ο τέρμα στο 36΄ με τον Τσιμέλι αλλά ακυρώθηκε ως οφσάιντ.

Στο τελευταίο 20λεπτο του αγώνα οι γηπεδούχοι, πίεσαν τη Ζάκυνθο για να μπουν ξανά στο παιχνίδι, αλλά δεν τα κατάφεραν και έτσι το 1-0 ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Δημήτρης Βαρτσάκης από τη Λακωνία με βοηθούς τους Σόβολο Π. και Μπεκιάρη Ηλ. από τον ίδιο νομό.

ΠΑΜΙΣΟΣ ΜΕΣΣΗΝΗΣ: Τόσκα, Αριστομενόπουλος, Σταματελόπουλος (74’ Κράκουλι), Μπορχάν, Φιλόπουλος, Υμεράσι (87’ Πετρουλάκης), Τιμπλαλέξης, Δεμπεγιώτης, Σ. Βλάχος (87’ Μιχαλέας), Παπαδόπουλος (38’ λ.τρ. Ηλιόπουλος), Κουλόπουλος (74’ Σωτηρόπουλος)
ΖΑΚΥΝΘΟΣ: Οικονομάκης , Ντούκας (69’ Νικολίτσας), Μέντης, Μούστα, Αγκαράϊ, Σούρμπης, Γουσέτης (94’ Φυτόπουλος), Λιβέρης Στ., Τσιμέλι, Κάρδαρης (69’ Νικολακόπουλος), Κακολύρης (74’ Τσουκαλάς).