Αιγάλεω – Τηλυκράτης 1-0: Νίκη ανάσα για το Σίτι…

Το Αιγάλεω επέστρεψε στις νίκες στο ντεμπούτο του Νίκου Παντέλη, καθώς επικράτησε 1-0 του Τηλυκράτη με σκόρερ τον Ραμίρεζ.

Το Αιγάλεω πέτυχε πολύτιμη νίκη στη μάχη που δίνει για την παραμονή στη Super League 2 καθώς επικράτησε 1-0 του Τηλυκράτη στην έδρα του.

Το μοναδικό γκολ για το “Σίτι’ πέτυχε ο Κριστιάν Ραμίρεζ στο 46ο λεπτό, ενώ στο 53ο λεπτό ο Βάρκας με σουτ έστειλε την μπάλα στο δοκάρι και στη συνέχεια η μπάλα χτύπησε στο χορτάρι με τους γηπεδούχους να διαμαρτύρονται ότι η μπάλα είχε περάσει την τελική γραμμή, όμως ο διαιτητής και ο βοηθός έδωσαν συνέχεια στο παιχνίδι.

Το Αιγάλεω με αυτούς τους τρεις βαθμούς (στο ντεμπούτο του Νίκου Παντέλη στον πάγκο της ομάδας) έφτασε τους 11 και προσπέρασε τον Παναθηναϊκό Β’, ενώ ο Τηλυκράτης παρέμεινε στους 8.

Αιγάλεω (Παντέλης): Κατσιμήτρος, Τάμπας, Μπλάκσον (66′ Παυλάκης), Ζιούλης, Ευαγγέλου, Μπάμπης (88′ Χατζηδίμπας), Κωνσταντακόπουλος, Ναζίμ (74′ Καμαρά), Σταμένκοβιτς (74′ Ζυγκερίδης), Ραμίρεζ (66′ Νταβιώτης), Βάρκας.

Τηλυκράτης Λευκάδας (Γκέκας): Παρδαλός, Ανδρέου, Γιαννιώτης, Κωστόπουλος (73′ Καταγής), Τόσκα, Ζδράβος, Σπανουδάκης, Ρίζος, Μπελεβώνης, Περιστέρης (73′ Ρίβας), Ντοναλντόνι (84′ Κατσής).