Τοπικές Ενώσεις

Από ομάδα… τοπικού αποκλείστηκε η Παναχαϊκή!

Ιστορικός διασυρμός για την Παναχαϊκή, η οποία γνώρισε τον αποκλεισμό από ομάδα τοπικού της Α’ Κατηγορίας Αθηνών, όσο και αν το όνομα και αυτής παραμένει ιστορικό.

Οι κοκκινόμαυροι γνώρισαν την ήττα-αποκλεισμό στα πέναλτι από τον Αχαρναϊκό και δύσκολες μέρες ξημερώνουν, γιατί απλά αυτή δεν είναι ομάδα Super League 2

ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

22’ Επικίνδυνο φάουλ για τους γηπεδούχους το οποίο εκτέλεσε ο Νασιόπουλος, δεν κατάφερε να βρει κανείς την μπάλα, η οποία πέρασε άουτ.

38’ Πρώτη απειλή σε αντεπίθεση της Παναχαϊκής, με τον Αποστολόπουλο να μην μπορεί να βρει τον Πετσίτη, με τον Συράκα να μπλοκάρει εύκολα την μπάλα.

51’ Προσπάθεια του De Oliveira που γύρισε την μπάλα προς την εστία του Αχαρναϊκού, με τον Μπιταξή να διώχνει σωτήρια επάνω στην γραμμή.

52’ Καλό σουτ του Χατζή, μπλόκαρε ο Κολοβούρης, με τον Αχαρναϊκό να απαντάει άμεσα στην ευκαιρία των κοκκινόμαυρων.

55’ Σούτ του Στραβωμύτη, η μπάλα περνάει ψηλά πάνω από τα δοκάρια του Κολοβούρη.

65’ Μπαλιά στην πλάτη της άμυνας της Παναχαίκής, ο Χατζής σκόραρε αλλά καταλογίστηκε οφσαίντ και το γκόλ δεν μετράει.

74’ Φάουλ από τα δεξιά του Μασούρα, κεφαλιά του Χριστόπουλου με την μπάλα να περνάει ελάχιστα άουτ και ουσιαστικά να “γλύφει” το δοκάρι.

76’ Τεράστια απόκρουση του Κολοβούρη σε κόρνερ, σε πολύ δυνατό σούτ του Αρμάντο Γκούφα.

77’ Κεφαλιά του Μάναλη, ο Κολοβούρης έπεσε στην αριστερή του γωνία και μάζεψε την μπάλα.

87’ Καλό σούτ του Μασούρα, η μπάλα περνάει λίγο δίπλα από τα δοκάρια του Σύρακα.

94’ Από το κέντρο ο Λιοφάγος προσπάθησε να κρεμάσει τον Σύρακα που έδιωξε σε κόρνερ.

104’ Παραλίγο αυτογκόλ του Ganchier, έδιωξε σωτήρια ενστικτωδώς ο Κολοβούρης.

108’ Τεράστια ευκαιρία για τον Αχαρναικό σε κεφαλιά του Μάναλη που πέρασε ελάχιστα άουτ.

112’ 2η κίτρινη κάρτα μέσα σε ένα λεπτό για τον νεαρό Τσιμπούρλα, με τους γηπεδούχους να μένουν με 10 ποδοσφαιριστές και την Παναχαϊκή την ευκαιρία να πάρει κάτι καλύτερο από τα πέναλτι.

120’ Διαμαρτυρίες για πέναλτι σε χέρι του Νάστου από γύρισμα του Νατσιόπουλου. Έντονες οι διαμαρτυρίες…..