Ατρόμητος-Πανσερραϊκός 1-1: Έσωσαν το βαθμό στο τέλος οι γηπεδούχοι

Super League: Ανώτερος ο Πανσερραϊκός δέχτηκε γκολ στο 90+4′ απ’ τον Ατρόμητο στο Περιστέρι για το τελικό 1-1.

Σε ένα βαθμολογικά αδιάφορο παιχνίδι για την 3η αγωνιστική των play out της Super League, Ατρόμητος και Πανσερραϊκός ήρθαν ισόπαλοι 1-1. Οι Σερραίοι κρατούσαν τη νίκη μέχρι το 90+4’, όταν το λάθος του Χοβάν έφερε την ισοφάριση των γηπεδούχων.

Οι φιλοξενούμενοι ήταν ανώτεροι στη μεγαλύτερη διάρκεια του ματς, αλλά στο τέλος δεν κατάφεραν να πάρουν τη νίκη γοήτρου. Ο Ατρόμητους πήγε στους 33 βαθμούς, ενώ ο Πανσερραϊκός είναι στους 31.
Η αναμέτρηση άρχισε χωρίς πολλές φάσεις. Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν μπροστά στο σκορ στο 18ο λεπτό, με τον Άλεξιτς. Από φάουλ του Ουάρντα, με δυνατή κεφαλιά ο επιθετικός της ομάδας των Σερρών έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 0-1.

Προς το τέλος του ημιχρόνου ακυρώθηκε σωστά ως οφσάιντ γκολ του Ουάρντα. Ο Ατρόμητος που ήταν κακός στο πρώτο μέρος, είχε τη μεγάλη ευκαιρία στο 47’, με τον Ρομπάιγ να μπαίνει στην περιοχή, αλλά το σουτ που δοκίμασε σταμάτησε στο δοκάρι.

Στο 90’ ο Βαλένσια δεν μπόρεσε να κάνει την προβολή χάνοντας την ευκαιρία. Τελικά στο 90+4’ ο Τζοβάρας πήρε την κεφαλιά, ο Χοβάν έκανε άστοχη εκτίμηση της φάσης και η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα του για το 1-1! Το οποίο ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Πέτρος Τσαγκαράκης.

ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Πομόνης, Κούεν, Τζαβέλλας, Τζοβάρας, Έντερ, Τσακμάκης – Άλεξιτς, Δεληγιαννίδης, Μορέιρα

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ (Σάσα Ίλιτς): Mαρκετζάνι, Κυβρακίδης, Τσακμάκης, Τζαβέλλας, Πομόνης, Έρλινγκμαργκ (46΄ Έντερ), Φριντζόνσον (46΄ Βαλένσια), Κούεν, Ρομπάιγ (62΄ Τζοβάρας), Ντιρκς (46΄ Βρακάς), Βέργος (69΄ Αντζιέλσκι)

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ (Πάμπλο Γκαρσία): Χόβαν, Δεληγιαννίδης, Μπέργκστρεμ, Αυλωνίτης, Πεταυράκης, Μορέιρα, Ουεντραόγκο, Ουάρντα (90΄+3 Μασκανάκης)ι), Άλεξιτς (85΄ Σοφιανός), Μπετανκόρ (66΄ Χατζηστραβός).