Άτυχο το Αιγάλεω, 1-1 στο 95′ τα Χανιά!

Άτυχο το Αιγάλεω,  1-1 στο 95′ τα Χανιά!

Άτυχο το Αιγάλεω, καθώς  ο Βασιλόγιαννης διαμόρφωσε στο φινάλε το τελικό 1-1 στην αναμέτρηση με τα Χανιά για την πρεμιέρα της SL2,  στις καθυστερήσεις παρακαλώ.

Τα Χανιά διαμόρφωσαν το τελικό 1-1 στο 95′ σε ένα ματς που το Σίτι ήταν συνολικά καλύτερο.

4′ ΓΚΟΛ: Σέντρα του Αναστασίου κεφαλιά του Αρναρέλλη ο Κατσιμήτρος αποκρούει εκπληκτικά αλλά η άμυνα “κολλάει” και ο Τριμμάτης με σουτ στέλνει την μπάλα στα δίχτυα (1-0).
8′ Σουτ του Καμαρά άουτ.
28′ Ωραία κομπίνα σε κόρνερ και από σέντρα του Καψάλη ο Βασιλακάκης με κεφαλιά στέλνει την μπάλα λίγο έξω από την εστία.
32′ Φάουλ του Μπαΐροβιτς η μπάλα άουτ.
41′ Σέντρα του Τσιλιγκίρη κεφαλιά του Μπαρμπαρούση άουτ.
42′ Πάσα του Μπαΐροβιτς στον Βασιλόγιαννη που προσπαθεί να κάνει το γύρισμα από πλάγια θέση, ο Παναγιώτου με κεφαλιά μπροστά από τη γραμμή διώχνει σε κόρνερ.
45+1′ Σουτ του Βλάχου μπλοκάρει εύκολα ο Κατσιμήτρος.
45+2′ Φάουλ σε καλό σημείο, το εκτελεί ο Τσαμούρης που στέλνει την μπάλα άουτ.
62′ Ευκαιρία για το Αιγάλεω, σέντρα του Τσιλιγκίρη κεφαλιά του Μπαρμπαρούση άουτ.
71′ Φάουλ του Τσιλιγκίρη κεφαλιά του Λάσκαρη άουτ.
77′ Σουτ του Τσιλιγκίρη αποκρούει ο Κατσιμήτρος.
83′ Ο Αναστασίου παίρνει αγκαλιά τον Κόλα και τον γκρεμίζει στο έδαφος ο διαιτητής αφήνει το παιχνίδι να συνεχιστεί φέρνοντας θύελλα αντιδράσεων από πλευράς Χανίων.
90+2′ Μεγάλη ευκαιρία, φάουλ του Κογιέτε προβολή του Κολλά άουτ.
90+5′ ΓΚΟΛ: Από κεφαλιά πάσα του Κολλά ο Βασιλόγιαννης με κεφαλιά ισοφαρίζει 1-1.

Αιγάλεω: Σικαλιάς, Παναγιώτου, Αναστασίου, Βλάχος, Παπανικόλας, Λάσκαρης, Καθάριος (66′ Πιαστόπουλος), Τριμμάτης (78′ Χοτζάλλι) Αρναρέλλης (63′ Καββαδίας), Τσιλιγκίρης, Μπαρμπαρούσης.

Χανιά: Κατσιμήτρος, Καμαρά (78′ Κογιέτε), Ζιούλης (54′ Κολλάς), Καψάλης, Πατάπης, Τσαμούρης (78′ Παντεκίδης), Κάρλος, Βασιλακάκης, Μπαΐροβιτς, Βάρκας (64′ Κόλα), Βασιλόγιαννης.