Χάλια πάλι η Νίκη Βόλου, έχασε 2-0 και από την Λάρισα ..

Χάλια πάλι η Νίκη Βόλου,  έχασε  2-0 και από την Λάρισα ..

Η ΑΕΛ νίκησε την Νίκη Βόλου με 2-0 σε φιλική αναμέτρηση.
Στο 14′ λεπτό, ο Μιλτιάδης γύρισε την μπάλα μέσα στην περιοχή και ο Παπαγεωργίου για την ΑΕΛ με πλασέ έκανε το 1-0. Η Νίκη Βόλου είχε μια πολύ καλή ευκαιρία στο 17′ λεπτό, με το δοκάρι του Ροχάνο μετά από κεφαλιά. Στο 20′ λεπτό, ο Παπαγεωργίου για τους Θεσσαλούς, κατάφερε να σκοράρει και πάλι και να κάνει το 2-0, το οποίο ηταν και το τελικό σκορ του φιλικού αγώνα.

Στο δεύτερο ημίχρονο, οι βυσσινί έκαναν μια πολύ καλή ευκαιρία με τον Πεντρόσο στο 48′ λεπτό, ενώ στο 88′ λεπτό, οι κυανόλευκοι είχαν φάση με σουτ του Λογαρά μέσα στην περιοχή.

Νίκη Βόλου: Μπάγιτς, Τοπαλίδης, Αναστασίου, Γρομητσάρης, Ανδρέου, Κυριακίδης, Γαβριηλίδης, Παναγιωτίδης, Κάσσος, Μιράντα, Ροχάνο

Αγωνίστηκαν και οι: Μπουργάνης, Δεληζήσης, Μορέιρα, Τσουκαλάς, Σιαφά, Δημητρίου, Λογαράς, Μέτσε, Κριμιτζάς, Τζιώρας, Μπάλας, Ολαϊσόλα, Τόγιας

ΑΕΛ: Θεοδωρόπουλος, Θ. Παπαγεωργίου, Κοσονού, Ηλιάδης, Μαξιμένκο, Θωμαΐδης, Κ. Παπαγεωργίου, Μιλτιάδης, Τσουμάνης, Πεντρόσο, Κούστα

Αγωνίστηκαν και οι: Σουλούκος, Πλέγας, Νικολιάς, Καλουτσικίδης, Όγκμποε, Ραμίρες, Μαυριάς, Γαρουφαλιάς, Γλυνός, Γωγουβίτσης, Γκοτζαμανίδης

Πηγή φωτογραφίας: formedia.gr

4 Comments

4 Comments

1. ΚΑΠΟΙΟΣ

18/09/2022 at 17:11

”Θα είμαστε έτοιμοι στα επίσημα μάτς” δήλωσε ο Βοσνιάδης.Πάντως στις δηλώσεις είναι κορυφή. Αχ ρε κόουτς δεν είναι οι συνθήκες όπως τότε που ανέβηκε η Νίκη στην superleague. Καμιά σχέση δεν έχει εκείνη η εποχή με την σημερινή για πολλούς λόγους………….Και θα το καταλάβεις…………Εσύ όμως κάνε την προσπάθειά σου. Γίνονται και θαύματα………..χαχαχα.

• Angel3

18/09/2022 at 19:55

Ο Βοσνιάδης όταν ανέβασε τη Νίκη στην Α ήρθε στην ομάδα τους τελευταίους 4 μήνες, χωρίς να έχει τη δυνατότητα να κάνει αλλαγές στο ρόστερ και με ένα σορό προβλήματα κατάφερε να μαζέψει τόσους βαθμούς στα playoff ώστε να ξεπεράσει τους 2 που είχε βαθμολογικά από πάνω. Άλλαξε το όνομα από κάποιος σε πουθενάς καλύτερα. Φιλικό έχασε η ομάδα και μάλιστα το πρώτο της, ενώ η ΑΕΛ ήταν το πρώτο φιλικό που πήρε. Πάντως ψάχνουμε για επιθετικό, αν φύγει ο Ροχάνο να τον πάρετε.

2. ΑΣΠΡΟ ΑΛΟΓΟ

18/09/2022 at 22:02

Άστον σήμερα είναι μέρα χαράς, νίκησε με άσο ημίχρονο διπλό τελικό τον ανώτερο σαφώς Α.Ο. Υπάτου και είναι στα χάι του. Έχασε και η Νίκη τι να λέμε τώρα. Έχει πολύ φασόλι το χειμώνα, άσε να φάει και μια μπριζόλα τώρα που μπορεί.