ΕΠΟΣ Διαβολιτσίου μέσα στη Νέα Σμύρνη (+pics)

ΕΠΟΣ Διαβολιτσίου μέσα  στη Νέα Σμύρνη (+pics)

Έπος σήμερα του ΑΟ Διαβολιτσίου μέσα  στη Νέα Σμύρνη επί του Πανιωνίου με ιστορική ισοπαλία 1-1 και αν ο Δημητρίου ήταν  πια… σωστός στο 70′ και έδινε την μπάλα στον αμαρκάριστο Ηλιόπουλο, τότε  θα είχαμε το 1-2. Όμως αυτός προτίμησε  να σουτάρει εντελώς άστοχα…

Οι φιλοξενούμενοι λοιπόν,  του φοβερού  Μιχάλη Φασουλή, πήραν παλικαρίσιο βαθμό με 1-1 από τον Πανιώνιο στη Νέα Σμύρνη, βγάζοντας ουσιαστικά τους γηπεδούχους εκτός τροχιάς τίτλου καθώς έμειναν τέσσερις βαθμούς πίσω από τον Αιολικό και τη Ρόδο.

Το συγκρότημα του Μιχάλη Φασουλή όπως είχε κάνει και στη Μύκονο απέναντι στην πρωτοπόρο τότε ΑΕ Μυκόνου, παρουσιάστηκε με πάθος και δύναμη και παρά το γεγονός ότι βρέθηκε από νωρίς να κυνηγάει το σκορ πήρε μία ισοπαλία γοήτρου από μία ιστορική ομάδα, σε ένα ιστορικό γήπεδο.

Στο πρώτο ημίχρονο ο Πανιώνιος χωρίς να βρει ρυθμό κατάφερε και πήρε το προβάδισμα στο σκορ με γκολ του Σέχου στο 17ο λεπτό. Ο ΑΟ Διαβολιτσίου με σωστή τακτική μπήκε καλύτερα στο δεύτερο ημίχρονο και έφερε το ματς στα ίσα με σκόρερ τον Ορλάντο στο 50′.

Μάλιστα οι νερατζούρι, όπως  προαναφέραμε,  θα μπορούσαν να πάρουν και κάτι περισσότερο από το ματς καθώς απείλησαν στη συνέχεια σε δύο φάσεις με τον Δημητρίου στο 70′  και τον Ηλιόπουλο και στο 80.

Πανιώνιος: Αντωνόπουλος, Πριόνας, Ξυγκόρος (62′ Καρδάμης), Μίχος, Γκότοβος, Καλύβας, Μπρέγκου, Γροντής (57′ Τσιμπόκας), Μούντριχας (46′ Πίσπας), Σέχου, Tσίπρας.

ΑΟ Διαβολιτσίου: Καπατσώρης, Θώδης, Μπαλόπουλος, Καντούτσης, Πιτσιλής, Στραβάκος (82′ Γκελκέρια), Δημητρίου, Μουλιάτος (46′ Τσιγαρίδης), Αρβανίτης (46’Πάγια), Ορλάντο (702 Βέλλης), Ηλιόπουλος .