Γ΄ Εθνική

Εράνη Φιλιατρών – ΑΟ Πηλίου Κω 4-1: Η δεύτερη νίκη…

ΗΕράνη  νίκησε με 4-1 του ΑΟ Πυλίου Κω στα Φιλιατρά για την 18η αγωνιστική στον 3ο όμιλο της Γ Εθνικής και έφτασαν πανάξια στην δεύτερη νίκη ττους φέτο.

Πρωταγωνιστές ήταν το νέο μεταγραφικό απόκτημα ο 22χρονος Σερραίος επιθετικός Γιάννης Φάκης και ο 24χρονος αμυντικός Δημήτρης Καπλάνης που πέτυχαν από δύο γκολ.

Η Εράνη έφτασε στην σημαντική επιτυχία παρότι βρέθηκε πίσω στο σκορ με γκολ του Δρόσου στο 9′. Ο Φάκης ισοφάρισε στο 37′ και ο Καπλάνης στο 43′ έκανε το 2-1.

Η Εράνη διεύρυνε το προβάδισμά της με τη σέντρα στο 2ο ημίχρονο και τον Φάκη να κάνει το 3-1. Οι φιλιατρινοί φώναξαν για ένα πέναλτι (χέρι) στη συνέχεια και τελικά ολοκλήρωσαν τον θρίαμβο- το μεγαλύτερο που έχουν πετύχει σε εθνική κατηγορία-στο 83ο λεπτό με το δεύτερο προσωπικό τέρμα του Καπλάνη.

Εράνη Φιλιατρών (Θοδωρής Γιακαλής): Σαββίδης, Σινάνι, Μπουρδέκας, Τσερπές , Καπλάνης, Παπαδόπουλος (69’ Δημητρίου), Καραμπέτσος, Μπάρκας (91’ Σταθόπουλος), Κωνσταντόπουλος (91′ Λακριντής), Φάκης (77’ Φλαριώτης), Πουλιανός

Α.Ο Πυλίου (Στέφανος Χατζησεβαστός) : Καζέλης, Τζανουλίνος, Μούλας (53′ Λάντζιος), Μπριλάκης, Κότζα, Βουκομάνοβιτς (53’ Kαρακούσης) , Λάλκοβιτς, Δρόσος, Τσιτσεκίδης (75’ Τσατσακλάς), Μεντής (46′ Χατζηνικολάου), Χατζηβασίλης.