Εράνη – Ρόδος 1-1: Ισοπαλία σε… ολα στα Φιλιατρά! (+vid)

Εράνη  – Ρόδος  1-1: Ισοπαλία σε… ολα στα Φιλιατρά! (+vid)

Εράνη Φιλιατρών και Ρόδος ήρθαν ισόπαλες 1-1 στην πρεμιέρα για τον τρίτο όμιλο της Γ’ Εθνικής.

Μετά από τριάντα χρόνια επέστρεψε η Εράνη Φιλιατρών στην Γ’ Εθνικη και έβγαλε αυτόν τον ενθουσιασμό στον αγωνιστικό χώρο στα πρώτα λεπτά, ενώ προηγήθηκε με 1-0 χάρη στην εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Ηλιόπουλου στο 16′ λεπτό.

Η Ρόδος με την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Μπαρμπαρούση στο 50′ λεπτό, ισοφάρισε σε 1-1, το οποίο ήταν το σκορ του πρώτου ημιχρόνου.

Οι δύο ομάδες ήταν ανταγωνιστικές στο δεύτερο ημίχρονο, αλλά το τελικό σκορ παρέμεινε στο 1-1.

Οι φάσεις και τα γκολ

Στο 17′ χέρι του Νικολόπουλου από σέντρα του Κωνσταντόπουλου και πέναλτι για την Εράνη Φιλιατρών. Ο Ηλιόπουλος από τα 11 βήματα έκανε το 1-0.

Στο 24′ σέντρα του Αναστασόπουλου, κεφαλιά του Γκεβόρι η μπάλα άουτ.

Στο 32′ ο Σαββίδης διώχνει την μπάλα, βρίσκει στην πλάτη του Μπαρμπαρούση και φεύγει άουτ.

Στο 38′ ο Κωνσταντόπουλος κάθετη πάσα στον Αναστασόπουλο που έκανε το σουτ αλλά η μπάλα έφυγε άουτ.

Στο 40′ σουτ του Δούμτση άουτ.

Στο 43′ μακρινό σουτ του Αναστασόπουλου άουτ.

Στο 45′ κόρνερ του Δούμτση κεφαλιά του Τσούτση άουτ.

Στο 50′ σέντρα του Τρόκα κεφαλιά του Κέρι άουτ.

Στο 53′ πέναλτι του Σάμπσον στον Ζούνη. Ο Μπαρμπαρούσης ισοφαρίζει σε 1-1.

Στο 56′ κεφαλιά του Καπλάνη άουτ η μπάλα.

Στο 70′ πάσα του Μπαρμπαρούση σε Τσούτση που έκανε το σουτ, έδιωξε ο Σαββίδης .

Στο επόμενο λεπτό, ο Μπάρκας πάσα σε Ηλιοπουλο, σουτ η μπάλα ψηλά άουτ.

Στο 73′ μόνος ο Μπάρκας, έδιωξε ο Μανουσάκης.

Στο 76′ σουτ του Ζούνη έδιωξε ο Σαββίδης.

Στο 82′ δεύτερη κίτρινη κάρτα σε Μπαρμπαρούση για σκληρό φάουλ σε Σάμπσον.

Στο 92′ φάουλ του Κέρι η μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι, έσκασε στο έδαφος και έδιωξαν οι αμυντικοί.

Στο 95′ αποβλήθηκε για διαμαρτυρία ο Κόλλιας, μόλις είχε περάσει στον αγώνα.

Διαιτητής: Κεφίλης (Κορίνθου), βοηθοί: Κλεπετσάνης, Οικονόμου (Κορίνθου)

Εράνη Φιλιατρών (Κώστας Λυμπερόπουλος): Σαββίδης, Καπλάνης, Σάμπσον, Στραβάκος (92’ Κόλλιας), Αναστασόπουλος (80’ Χάρμπας), Μπάρκας, Πέππας, Γκεβόρι (53’ Δημητρίου), Κωνσταντόπουλος (94′ Κόλλιας), Μπινιώρης, Ηλιόπουλος

Ρόδος (Μανώλης Σκύβαλος): Μανουσάκης, Καψάλης, Καρύκης, Τρόκα (89′ Ντούνιας), Νικολόπουλος, Δούμτσης, Λάσκαρης (46’Ζούνης), Τσούτσης (92’ Ξεπαπαδάκης), Κέρι, Μίσκου (46′ Ντιμ), Μπαρμπαρούσης.