Εύκολα η Εράνη, 3-0 την ΑΕΡΑ στα Φιλιατρά…

Εύκολα η Εράνη,  3-0 την ΑΕΡΑ στα Φιλιατρά…

Μια Εράνη να την πιείς στο ποτήρι, συνέτριψε με 3-0 την ΑΕΡΑ Αφάντου, όπου με την ένθερμη υποστήριξη των οπαδών της δεν σταμάτησε ούτε λεπτό να την υποστηρίζει.

Η ομάδα  μπηκε πολυ αποφασιστικά και αφότου έδειξε με το καλημέρα ποιος θα είναι το αφεντικό της αναμέτρησης, επικύρωσε την ολοφάνερη υπέροχη της με δυο γρήγορα και υπέροχα τέρματα.

Αρχικά ο Καπλάνης άνοιξε το σκορ στο 9’ με καρφωτή κεφαλιά και πριν ακόμα κοπάσουν οι πανηγυρισμοί, ο Κουτσιανούλης σημείωσε ένα ανείπωτης ομορφιάς τέρμα, σε ένα από τα πιο εντυπωσιακά γκολ του φετινού πρωταθλήματος.

Όσες φορες χρειάστηκε ο Σαββίδης φώναξε παρόν, διατήρησε ανέπαφη την εστία του για δεύτερη διαδοχική αγωνιστική και ως φυσικό επακόλουθο όλων των παραπάνω η Εράνη προσέθεσε στην συλλογή της τρεις βαθμούς από ατόφιο χρυσάφι!

Οι παίκτες του Θεόδωρου Γιακαλή διαχειρίστηκαν υποδειγματικά το προβάδισμα, χάνοντας κλασικές ευκαιρίες με τους Φάκκη, Κωνσταντόπουλο, Καπλάνη και Καραμπέτσο για να διευρύνουν τον δείκτη του σκορ σε υψηλότερα επίπεδα.

Το τελικό αποτελεσμα διαμορφώθηκε στις καθυστερήσεις, με το πλασέ του Φάκκη να δίνει διαστάσεις θριάμβου στην αναμέτρηση και να αφήνει μια επίγευση στους φιλάθλους.

Επόμενο ματς, ξανά στην έδρα της Εράνης, την προσεχή Κυριακή, απέναντι στον Αστέρα Βάρης!

ΕΡΑΝΗ: Σαββίδης, Τσερπές, Μπινιώρης, Μπουρδέκας, Κωνσταντόπουλος (65’ Παπαδόπουλος), Szymon, Κουτσιανούλης (83’ Φλαριώτης), Καραμπέτσος, Καπλάνης (83’ Σινάνι), Γκεβόρι (90’ Λακριντής), Φάκκης.

Α.Ε.Ρ.Α. (Δημήτρης Γκάιδας): Kαπούταγλης, Παναγιωτόπουλος, Στοΐνοβιτς, Σουλάι, Νόνης, Αντωνίου(50′ Φερεντίνος), Ζέλεφ, Κουτσιανικούλης(20′ λ.τ. Κιοσέογλου), Λαθούρης, Γκέτσι, Σπαχιού(62′ Λεσάι).