Γ’ Εθνική – 4ος όμιλος: Νέα νίκη ο Πανιώνιος – Ήττες για τις ομάδες της Κρήτης (+video)

Ο Πανιώνιος δυσκολεύθηκε, αλλά έκαμψε την αντίσταση της Αγίας Παρασκευής και διατήρησε τη διαφορά των επτά βαθμών από τον δεύτερο Εθνικό. Ήττες για τις ομάδες της Κρήτης, αναβλήθηκε το παιχνίδι στα Ζωνιανά.

Το τέρμα του Ιγνατίδη στο 71ο λεπτό ήταν αρκετό για τον Πανιώνιο να περάσει νικηφόρα από την έδρα της Αγίας Παρασκευής, η οποία ολοκλήρωσε τον αγώνα με δέκα ποδοσφαιριστές.

Την ίδια ώρα ο (δεύτερος στη βαθμολογία) Εθνικός επικρατούσε εύκολα του ουραγού Ατρομήτου Πειραιά με 3-0 χάρη στο χατ τρικ του Βαλαβανόπουλου.

Όσον φορά τις Κρητικές ομάδες, καμία από όσες αγωνίσθηκαν δεν χαμογέλασε. Η Επισκοπή ηττήθηκε με 3-0 από τον Ελλοπιακό (ο οποίος σκόραρε δύο φορές με πέναλτι), ο ΑΟΑΝ γνώρισε εντός έδρας ήττα από τον ΑΟ Υπάτου (Ποτουρίδης στο 35ο λεπτό o σκόρερ) και ο ΠΟΑ έχασε με το ίδιο σκορ (1-0) από τον Άρη Πετρούπολης χάρη στο γκολ του Τσιλιγκίρη στο 65ο λεπτό.

Η κακοκαιρία που που πλήττει όλη την Κρήτη προκάλεσε την αναβολή του αγώνα στα Ζωνιανά ανάμεσα στον τοπικό Ερμή και τον Αλμυρό λόγω ακαταλληλότητας του αγωνιστικού χώρου.