Καλύτερη η Βάρδα, εύκολα 3-0 την Εράνη (+pics)

Καλύτερη η Βάρδα,  εύκολα  3-0 την Εράνη (+pics)

Το κακό πρώτο ημίχρονο πλήρωσε η Εράνη Φιλιατρών που έχασε εκτός έδρας με 3-0 από τον ΠΑΟ Βάρδας.

Οι Φιλιατρινοί δέχθηκαν μέσα σε 14 λεπτά τρία γκολ ενώ καθοριστικό ρόλο έπαιξε το χαμένο πέναλτι του Κώστα Ηλιόπουλου.

Ο ΠΑΟ Βάρδας νίκησε την Εράνη Φιλιατρών με 3-0 και ανέβηκε στους τρεις πόντους, ενώ οι φιλοξενούμενοι παρέμειναν στον ένα πόντο.
Τα γκολ για τον ΠΑΟ Βάρδας τα έβαλε ο Μπίσα στο 19′ λεπτό, ο Πλαστουργός στο 22′ λεπτό και ο Παπασπηλιόπουλο στο 33′ λεπτό.

ΦΑΣΕΙΣ – ΓΚΟΛ

9′: Σέντρα σουτ του Μπίσα λίγο άουτ

19′: Απευθείας φάουλ του Μπίσα, δοκάρι και μέσα.

22′: Από ασίστ του Μπίσα, ο Πλαστουργός με υπέροχο πλασέ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.

33′: Σέντρα του Λαθύρη και κεφαλιά του προωθημένου από κόρνερ Παπασπηλιόπουλου στα δίχτυα.

35′: Πέναλτι για την Εράνη σε ανατροπή του Μπάρκα. Το εκτέλεσε ο Ηλιόπουλος, απέκρουσε ο Βορύλλας.

55′: 55:: Πλασέ από πλάγια θέση του Πλαστουργού, έδιωξε ο Σαββίδης.

60′: Σέντρα σουτ του Κωνσταντόπουλου, έδιωξε ο Βορύλλας.

62′: Σουτ του Μπάρκα, σε κόρνερ με τα πόδια ο Βορύλλας.

ΠΑΟΒ: Βορύλλας, Παπαχριστόπουλος, Κοτσώνης, Παπασπηλιόπουλος, Κούστα, Λαθύρης (75′ Δουλαβέρης), Μπίσα (90′ Β. Στεργιόπουλος), Διονυσόπουλος, Πλαστουργός (90′ Κ. Στεργιόπουλος), Θεοφάνης, Μαστραντωνάκης (82′ Τσρκούρας).

Εράνη: Σαββίδης, Καπλάνης, Μπινιώρης, Σάμσον, Αναστασόπουλος, Στραβάκος (78′ Γκελγκέρια), Μπάρκας, Πέππας, Γκεβόρι (57′ Δημητρίου), Κωνσταντόπουλος, Ηλιόπουλος