Τοπικές Ενώσεις

Με.. Κλάδη είναι αλλιώς: Τρομερό Λεβάντε, “πεντάρα” σε Καταστάρι στο ντέρμπι της Ζακύνθου!

Ο κορυφαίος Κώστας Κλάδης, μέσα σε χρόνο ρεκόρ μεταμόρφωσε κυριολεκτικά την ομάδα της Ζακύνθου

Με το Κώστα Κλάδη να κάνει ντεμπούτο στο πάγκο του ΑΟ Λεβάντε, η ομάδα των Αγίων Πάντων και Γαλάρου πήρε σπουδαία νίκη καθώς συνέτριψε με 5-1 τον ΑΟ Κατασταρίου το απόγευμα της Κυριακής για την 12η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α΄ κατηγορίας της ΕΠΣ Ζακύνθου. Οι γηπεδούχοι δυσκολεύτηκαν στο Α΄ μέρος αλλά και πάλι βρήκαν το δρόμο προς τα δίχτυα με τον Βασίλη Κλάδη ο οποίος έκανε το 1-0. Αυτό ήταν και το σκορ του ημιχρόνου. Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι ήταν “καταιγιστικοί” και στρίμωξαν τον ΑΟΚ στο “καναβάτσο”. Ο Ρεντό Ελέζι με 2 τέρματα ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-0. Ο Γκέρσι Ελέζι έκανε τι 4-0 και το 5-0 διαμόρφωσε ο νεαρός Γούπος. Ο ΑΟΚ το μόνο που πέτυχε είναι το γκολ της τιμής με τον Μουσάϊ ο οποίος μείωσε σε 5-1. Αυτό ήταν και το τελικό αποτέλεσμα. Ο ΑΟ Λεβάντε μετά από αυτή τη νίκη έμεινε πλέον μόνος πρώτος στην βαθμολογία με 26 βαθμούς, αφού ο Θύελλα έχασε 6 βαθμούς στο πρωτάθλημα μετά την ένσταση του ΑΟ Τσιλιβή. Οι φιλοξενούμενοι μετά από αυτή την ήττα έμειναν στους 14 βαθμούς και έχασαν έδαφος στην προσπάθεια που κάνουν να αποφύγουν τα μπαράζ παραμονής στην κατηγορία.